Pożyczki Zaplo

Ocena: 3.79
(ilość ocen: 37)

Zaplo.pl to serwis pożyczkowy należący do spółki Zaplo sp. z o. o., będącej częścią dużej grupy „4Finance” (grupa jest także m.in. właścicielem Vivusa – firmy wyróżniającej się na rynku chwilówek).

W Zaplo można ubiegać się o pożyczkę ratalną w kwocie od 1000 do 10 000 złotych na okres od 3 do 24 miesięcy. W zależności od wybranej kwoty oraz wysokości raty, mamy podawany okres spłaty – w odróżnieniu od kalkulatorów innych firm, gdzie wybieramy kwotę i okres spłaty, a na tej podstawie jest wyliczana wysokość raty.

Zaplo strona internetowa

Pod względem kosztów Zaplo wypada nie najlepiej – trzeba przyznać że jest na rynku trochę tańszych ofert. Plusem jest szybki czas otrzymania pieniędzy w przypadku posiadania konta bankowego w którymś z następujących banków: Alior, Getin, PKO BP – wówczas trwa to około 15 minut po pozytywnej decyzji.

Stosunkowo wysokie jest prawdopodobieństwo otrzymania pozytywnej pożyczki pożyczkowej.

Przy weryfikacji danych Zaplo korzysta z systemu INSTANTOR, co ma na celu przyspieszenie procesu i likwiduje konieczność dokonywania przez klienta przelewu weryfikacyjnego. Dostępna jest również tradycyjna weryfikacja (przelew).

Warunki przyznania pożyczki w Zaplo

Na stronie Zaplo można znaleźć podawane przez pożyczkodawcę kryteria, które trzeba spełnić aby otrzymać pożyczkę. Oto najważniejsze z nich:

  • polskie obywatelstwo i adres zamieszkania w Polsce;
  • wiek: od 21 do 70 lat;
  • brak wpisów w rejestrach dłużników naruszający terminowe regulowanie zobowiązań (m.in. BIK).
  • posiadanie konta bankowego
  • pozytywna ocena zdolności kredytowej

W trakcie rozpatrywania wniosku o pożyczkę powyżej 5000 złotych firma może poprosić także o pokazanie dokumentu potwierdzającego otrzymanie wynagrodzenia, emerytury lub renty (np. zaświadczenie o zarobkach, wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, formularz ZUS RMUA, decyzja o przyznaniu lub waloryzacji świadczenia emerytalnego lub rentowego, itp.).

Koszty pożyczek w serwisie Zaplo.pl

W przypadku Zaplo docenić należy szeroki wachlarz wyboru kwot i wysokości rat. W poniższej tabeli pokazano przykładowe koszty pożyczek w zależności od kwoty pożyczki i czasu (pierwsza kwota w komórce oznacza wysokość miesięcznej raty, druga całkowitą sumę do spłaty). Koszty zostały delikatnie obniżone po zmianach przepisów odnośnie rynku pożyczek pozabankowych 11 marca 2016 roku.

Jak otrzymać pożyczkę w Zaplo?

Proces sprowadza się do kilku kroków: po pierwsze, po przejściu na stronę Zaplo (link poniżej) mamy do dyspozycji kalkulator pożyczkowy – podajemy w nim kwotę którą chcemy pożyczyć i ustalamy wysokość raty, a system na bieżąco podaje liczbę miesięcy (rat) przy założonych danych.

Kiedy wybierzemy już odpowiednie sumy, przechodzimy do kroku drugiego – klikamy „chcę pożyczkę” na dole kalkulatora, zostaniemy wtedy przeniesieni do formularza rejestracji (lub logowania jeśli mamy już założone konto klienta w Zaplo), następnie system poprosi nas o podanie naszych danych (osobowych, dotyczących zatrudnienia itd.) i nastąpi weryfikacja.

Po jej pomyślnym zakończeniu otrzymamy decyzję odnośnie naszego wniosku – w przypadku pozytywnego rozpatrzenia zostanie zlecony niezwłocznie przelew na nasze konto bankowe.

opinie ikona

Opinie

Zaplo umożliwia pożyczenie nawet 10 000 bez zaświadczeń o dochodach. Rozkładając spłatę na maksymalny okres (3 lata) obniżysz wysokość miesięcznej raty i z powodzeniem będziesz spłacał pożyczkę w terminie.

Przejdź do Zaplo