Pożyczki online można otrzymać nawet w 15 minut – jednak nie zawsze. Od czego to zależy, jakie są etapy udzielania chwilówek i które oferty warto sprawdzić?

Czy można dostać pożyczkę w 15 minut?

Otwarta dłoń ze stoperem mierzącym czas - minuty W reklamach wielu firm pożyczkowych często pada hasło „pożyczka w 15 minut”. Nie zawsze jednak to oznacza możliwość otrzymania pieniędzy na konto bankowe w tak krótkim czasie.

Spowodowane jest to tym, iż proces uzyskania pożyczki ma kilka etapów – nie wszystko trwa chwilę. Jednak przy wyborze odpowiedniej oferty można otrzymać pieniądze rzeczywiście w przeciągu 15 minut.

Etapy otrzymania pożyczki online

Zanim wniosek pożyczkowy zamieni się w zasilenie naszego konta, musimy jako klienci przejść następującą drogę:

  • przejście na stronę internetową wybranej firmy i określenie o jaką pożyczkę chcemy wnioskować;
  • rejestracja i potwierdzenie danych (jeśli nie braliśmy wcześniej pożyczki w danej firmie i nie mamy tam konta klienta – w innym przypadku nie trzeba się rejestrować, wystarczy tylko się zalogować i złożyć wniosek);
  • weryfikacja wniosku przez firmę (sprawdzenie czy pożyczkobiorca spełnia wymagane kryteria/badanie zdolności kredytowej);
  • zlecenie wypłaty pożyczki w przypadku akceptacji wniosku.

Najczęściej problemem w uzyskaniu pożyczki w 15 minut jest weryfikacja danych oraz otrzymanie przelewu na konto – w niektórych przypadkach może to potrwać nawet 1-2 dni robocze.

Czy można zweryfikować swoje dane w kilka minut?

Jak przed chwilą zostało wspominane, jeśli chcemy wnioskować o pożyczkę w danej firmie po raz pierwszy, konieczna jest rejestracja i potwierdzenie swoich danych. O ile wypełnienie formularza w którym podajemy swoje dane osobowe i określenie o jaką pożyczkę chcemy aplikować jest proste i szybkie, o tyle kwestia weryfikacji danych jest nieco problematyczna. Dlaczego?

Najczęściej bowiem do uwierzytelniania wykorzystuje się przelewy weryfikacyjne. Polega to na tym, iż na wybrany rachunek bankowy pożyczkodawcy należy dokonać przelewu z określonym tytułem płatności (kwota przelewu to najczęściej w na 1 grosz).Używanie laptopa - korzystanie z internetu

W ten sposób potwierdza się swoje dane, a na rachunek z którego wykonało się przelew następnie trafi kwota z pożyczki.

Każda firma pożyczkowa ma konta w kilku bankach. Problem zaczyna się w momencie, kiedy na liście dostępnych rachunków pożyczkodawcy nie ma naszego banku – wówczas przelew na pewno nie dojdzie w czasie 15 minut lub podobnym, a co za tym idzie nie zostanie od razu zlecona wypłata pożyczki – całość może się rozciągnąć do 2 dni roboczych (nie będzie to na pewno zatem „pożyczka w 15 minut”).

Zwrócić uwagę warto również na godziny pracy i rozpatrywania wniosków – rzadko która firma wypłaca pożyczki w trybie 24/7. Naturalnie firma sprawdza wybrane rejestry (np. BIK, BIG) – otrzymanie pożyczki może być uzależnione od godzin w których wybrany rejestr jest dostępny.

Które firmy wypłacają pieniądze w 15 minut?

Co zrobić, jeśli chcemy mieć gwarancję otrzymania pieniędzy ekspresowo? Warto wówczas skorzystać z firm, które oferują alternatywny sposób weryfikacji danych (bez przelewu, wystarczy specjalna aplikacja i zalogowanie się na swoje konto bankowe – więcej o tym sposobie tutaj). Niektóre firmy wypłacają pożyczki za pomocą szybkich płatności online – księgowane są one często w przeciągu kilku minut, przez 24 godziny na dobę.

Jeśli chcesz szybko sprawdzić, gdzie masz szanse na otrzymanie pożyczki w 15 minut – koniecznie sprawdź tabelę z ofertami firm na podstronie ofert pożyczek od ręki (tabela na samym dole strony). Możesz również zerknąć na porównanie kosztów pożyczek w porównywarce.