Pożyczki na wakacje – jakie promocje przygotowali pożyczkodawcy?

Wakacje to bardzo specyficzny czas dla pożyczkodawców i pożyczkobiorców. Można powiedzieć, że jest to jeden z tych okresów, w których pożyczki zaciągamy najczęściej. Jest on bowiem wyjątkowo obfitujący w wydatki, podobnie jak okolice Bożego Narodzenia, Wielkanocy i okres komunijny. Doskonale rozumieją to firmy pożyczkowe, które, chcąc przyciągnąć jak największą liczbę klientów, bardzo często uruchamiają specjalne akcje marketingowe i wprowadzają ciekawe promocje.

Największą wartość przedstawiają klienci nowi, którzy być może wrócą jeszcze do tej firmy, gdyby kiedykolwiek zabrakło im pieniędzy. Dlatego to właśnie pod ich potrzeby i wymagania przygotowywane są najbardziej atrakcyjne warunki pożyczkowe i najniższe koszty. Stali pożyczkobiorcy nie będą jednak stratni, bo oni także nierzadko mogą skorzystać z promocji. Recz jasna, nie będzie to aż tak duża możliwość wyboru. Mimo wszystko warto przypatrzeć się, jakie letnie promocje i konkursy możemy napotkać.

Pożyczka za darmo w SuperGrosz

SuperGrosz jest marką posiadającą w swojej ofercie wyłącznie pożyczki ratalne. Występują one w wysokości 10 000 złotych dla nowych klientów oraz 15 000 złotych w każdej kolejnej pożyczce. Super Grosz może się również pochwalić jednym z najdłuższych okresów spłaty – od 4 do 48 miesięcy.

Z jednej strony jest to opcja bardzo korzystna na pożyczkobiorców wyjeżdżających na wakacje, gdyż nie muszą oni od razu po powrocie zbierać pieniędzy na to, by oddać całą kwotę. Jest to więc opcja bezpieczna i niezbyt obciążająca domowy budżet. Z drugiej strony, pożyczka ratalna jest dużym i długotrwałym obciążeniem. Szczególną ostrożność należy zachować w sytuacji, gdy na wakacyjny wyjazd potrzebujemy wyższej kwoty pożyczki. Małe jest wtedy prawdopodobieństwo tego, że pożyczka zostanie zaciągnięta na okres 12 miesięcy. Wręcz przeciwnie – bardzo chętnie korzystamy z dwu-, trzy-, a nawet czteroletniego okresu spłaty. Za rok jednak znowu będą wakacje i być może konieczne będzie zaciągnięcie kolejnej pożyczki – pozostaniemy wtedy z dwoma zobowiązaniami do spłacenia.

Super Grosz rozumie ludzi, którzy potrzebują większej ilości pieniędzy i mogą ja spłacić w ciągu miesiąca. Letnia promocja w tej firmie kierowana jest dla pożyczkobiorców starających się o pożyczkę po raz pierwszy. Mogą oni otrzymać aż 10 000 złotych do spłaty w dowolnej liczbie rat. Jeśli tylko spłacą pożyczkę w ciągu pierwszych 30 dni, będzie ona darmowa. W ten sposób ma się możliwość uzyskania darmowej pożyczki w wysokiej kwocie, a w razie niedopełnienia warunków promocji, pozostaje jeszcze margines bezpieczeństwa i możliwość spłaty pożyczki zgodnie z zaplanowanym harmonogramem.

Kuki – co tydzień do wygrania 15 tysięcy złotych

Letnia promocja w Kuki to typowy konkurs, w którym wygrywa tylko kilka osób, ale za to mogą oni zgarnąć naprawdę atrakcyjne nagrody. Kuki utworzyło bowiem pulę nagród w wysokości 105 000 złotych. Co trzeba zrobić, by móc wygrać?

To bardzo proste. Wystarczy do 2 września br. wziąć pożyczkę w Kuki. Nie ma znaczenia to, czy jest się nowym, czy starym klientem. Nie zostały też narzucone kwoty pożyczek, czy okresy spłaty – panuje tutaj dowolność. Następnie należy wypełnić formularz znajdujący się na stroniepożyczkodawcy, podać w nim swój numer telefonu i numer umowy pożyczkowej, a następnie odpowiedzieć na pytanie „Na co wydałbyś wygraną konkursową w wysokości 15 000 złotych?”. Co tydzień wyłaniane będą najlepsze odpowiedzi, a zwycięzcy konkursu otrzymają wspomnianą kwotę.

Pożyczka 4×0 w Provident – raty za darmo

Pożyczka na start 4×0 w Provident nie jest produktem nowym, bo funkcjonuje już od kwietnia tego roku. Najwidoczniej jednak Provident uznał, że jest to produkt idealny na wakacje. Trzeba przyznać mu rację, bo tak rzeczywiście może być, jeśli tylko nie mamy wysokich wymagań dotyczących wakacyjnego wypoczynku, jedziemy na wakacje samotnie lub potrzebna jest nam mała, brakująca kwota. Naturalnie taka pożyczka jest oferowana tylko nowym klientom.

Pożyczka 4×0 to raczej niewielka kwota – tylko 1500 złotych. Można ją spłacić w czterech niewielkich, miesięcznych, nieoprocentowanych ratach. Oznacza to, że jeśli tylko będziemy wszystkie raty spłacać w terminie, nie poniesiemy za nią żadnych kosztów. Jest to więc sytuacja idealna dla tych, który nie chcą zaciągać chwilówki, nawet w tak niewielkiej kwocie, gdyż boją się, że nie będą w stanie oddać jej na czas. W Provident mają natomiast możliwość spłacenia zobowiązania na takich samych warunkach (czyli za 0 złotych), ale w ciągu 4 miesięcy.

Wakacyjne promocje – warto czy nie?

Dobrze jest wygrać coś w konkursie, czy cieszyć się pieniędzmi, nie ponosząc za to żadnych opłat. Faktem jest, że na promocjach pożyczkowych można skorzystać z naprawdę atrakcyjnych warunków. Nielogiczne jest jednak zaciąganie pożyczek na zasadzie „jest w promocji, więc muszę ją wziąć”. Za promocją lub konkursem można bowiem rozejrzeć się, jeśli naprawdę potrzebujemy pożyczki i szukamy odpowiedniej oferty. Pożyczka jest dużą odpowiedzialnością i nawet na promocyjnych warunkach może wiązać się z naprawdę poważnymi konsekwencjami.