Pożyczki na SMS – gdzie pożyczę najlepiej?

Firmy pożyczkowe, starając jak najbardziej dopasować się do potrzeb swoich klientów, oferują błyskawiczne rozwiązania finansowania. Uzyskanie pożyczki online to nie więcej niż kilkanaście minut – tyle powinno zająć wypełnienie intuicyjnego wniosku pożyczkowego. Osoby starające się o taką pożyczkę mogą więc w łatwy sposób uzyskać dodatkową gotówkę w zaciszu domowym. Wiele instytucji wprowadziło również tak samo dyskretną, ale jeszcze szybszą i dostępną w każdym miejscu pożyczkę SMS.

Jak uzyskać pożyczkę SMS?

W większości instytucji oferujących takie rozwiązanie wystarczające jest wysłanie krótkiej wiadomości zawierającej kwotę pożyczki i okres spłaty plus krótkie hasło, właściwe dla takich wiadomości. Mogą to być słowa „kasa”, „pożyczka”, „pożyczam”. Wiele firm wymaga podania również swoich podstawowych danych osobistych oraz numeru PESEL i numeru dowodu osobistego. Takie podejście prezentuje chociażby firma Kasa TAK!, która wymaga wysłania SMS według następującego wzoru: „Kasa 200 Jan Nowak 81102506766 AB0933157 78042451112123456789000562 Kwiatowa 23/12 Warszawa 50-167”.

Po wysłaniu takiej wiadomości firma pożyczkowa skontaktuje się z klientem w celu ustalenia wszystkich szczegółów pożyczki lub wyśle kod wygenerowanego wniosku. Po tym pożyczkobiorca najczęściej musi odesłać wiadomość zwrotną np. o treści „POTWIERDZAM”. Każda firma ma do tego indywidualne podejście, więc lepiej wcześniej zapoznać się z trybem przyznawania pożyczek SMS lub sprawdzić taką opcję w panelu klienta w firmie, z których usług już korzystaliśmy.

Gdzie znajdę pożyczki SMS?

Takie pożyczki są najczęściej oferowane przez duże firmy pożyczkowe, a przez to również te najbardziej rzetelne i zaufane i mogące zaproponować jedne z najkorzystniejszych warunków.

Obecnie, firmy, które mogą zaproponować pożyczki SMS to:

Pożyczka na SMS – czy to bezpieczne?

Jako że w treści SMS-a zwykle należy wpisać wyłącznie kwotę pożyczki i okres spłaty oraz dane z dowodu osobistego, rodzi to podejrzenia, że mogą z niej skorzystać osoby postronne, jeśli np. zgubimy dowód. Nie ma jednak powodów do obaw.

Firmy pożyczkowe wymagają, by numer telefonu komórkowego był zarejestrowany na nazwisko właściwego pożyczkobiorcy, bez znaczenia czy będzie to umowa abonamentowa, czy karta przedpłacona. Zgodnie z ustawą antyterrorystyczną, również ten drugi rodzaj usług telefonicznych podlega rejestracji. Niedozwolone będzie więc użycie telefonu, który jest zarejestrowany na kogoś innego, nawet gdyby był to małżonek. Również, w przypadku, gdyby pożyczkobiorca chciał skorzystać z opcji pożyczki na SMS, musi użyć tylko tego numeru, który został przez niego podany przy rejestracji i już raz wykorzystany był do zaciągnięcia tradycyjnej pożyczki online.

Czy warto skorzystać z pożyczki SMS?

Tego typu możliwość, jest tylko jednym z wielu udogodnień, z których można skorzystać lub całkowicie je zignorować. Bez wątpienia jednak tenże typ znajduje swoje wierne grono odbiorców, którzy w pełni doceniają jego zalety. Może to być wygodny sposób na to, by taką pożyczkę zaciągnęła osoba starsza, która nierzadko ma problem z obsługą komputera lub boi się korzystać z Internetu. Być może w przypadku pierwszej pożyczki uzyskała czyjąś pomoc, ale w przypadku każdej kolejnej może poradzić sobie sama i nabyć samodzielności.

Pożyczka SMS to również doskonały sposób na zdobycie szybkiego finansowania, gdy dostępu do Internetu nie ma. Trudno to sobie wyobrazić w dobie Internetu komórkowego i dużej ilości danych dostępnych nawet w najtańszych abonamentach telefonicznych, ale takie sytuacje się zdarzają. Nawet jeśli, nie wszystkie firmy pożyczkowe udostępniają własne aplikacje mobilne, a wnioskowanie o pożyczkę z telefonicznej przeglądarki internetowej może być niewygodne i kłopotliwe.

Poza tymi dwoma niewątpliwymi zaletami można wymienić jeszcze jedną. Pożyczka na SMS jest równie dostępna co pożyczki online. Tak samo, jak wniosek internetowy, SMS można wysłać właściwie o każdej porze dnia i nocy. Trzeba oczywiście liczyć się z tym, że udzielenie pożyczki nastąpi później, jeśli wnioskowaliśmy o nią w dzień wolny od pracy lub poza godzinami pracy biura i obsługi klienta.

Dla kogo pożyczki na SMS nie są stworzone?

Nie jest to niestety opcja dostępna dla wszystkich. Aby taką zaciągnąć, trzeba posiadać aktywne konto klienta w serwisie wybranej przez nas firmy pożyczkowej, a w większości z nich – mieć już przynajmniej jedną zaciągniętą pożyczkę. To logiczne – aby rozpoznać kto wnioskuje o pożyczkę przez SMS, firma musi skojarzyć numer telefonu z konkretną osobą i być w posiadaniu wszystkich jego danych osobowych, łącznie z tymi, które pomogą w ustaleniu odpowiedniej zdolności kredytowej.

Nie jest to również oferta, którą można znaleźć we wszystkich firmach. Może to być więc niewygodne dla tych, którzy lubią te oferty, przeglądać, porównywać i kalkulować. W przypadku pożyczki na SMS wybór będzie zrozumiale mniejszy, zawężony do właściwie największych marek i to do takich, z którymi już wcześniej miało się do czynienia. To także sprawia, że przez SMS raczej nie zaciągniemy darmowej chwilówki.

Pożyczka SMS czy tradycyjnie?

Obie wersje pożyczkowe są równie użyteczne dla pożyczkobiorców. Trafiają w różne gusta, a więc i będą miały dwie grupy odbiorców. Często można jednak spotkać osoby, które z chęcią skorzystają z obu typów, w zależności od chwilowych okoliczności. Z tego też powodu, firmy pożyczkowe nie chcą rezygnować z oferowania pożyczek SMS swoim klientom, a wiele z nich wprowadza taką usługę do swoich ofert, by zapewnić sobie jak największy odbiór.