Pożyczki Ferratum

Ocena: 3
(ilość ocen: 15)

Ferratum Bank należy do Grupy Ferratum, jednej z największych firm w Europie oferujących pożyczki za pośrednictwem internetu i telefonów komórkowych. Działa w ponad 20 krajach, a w Polsce Ferratum jest także właścicielem innych marek pożyczkowych (EkspresKasa oraz KasaTak!). Jest to instytucja pozabankowa zajmująca się udzielaniem pożyczek długoterminowych z płatnością rozłożoną na raty oraz od niedawna wprowadziła również do swojej oferty pożyczkę krótkoterminową.

Ferratum strona internetowa

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Lendon.pl logo
Ocena: 3.49
(ilość ocen: 47)
Kwota pożyczki

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Netcredit logo
Ocena: 3.98
(ilość ocen: 48)
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Vivus.pl logo
Ocena: 4.11
(ilość ocen: 51)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Pożyczka ratalna Ferratum

Sama oferta pożyczki na ferratum.pl może być dla niektórych ciekawa – Ferratum pożycza od 1000 do 5000 złotych na okres od 6 do 24 miesięcy. Spłata następuje w comiesięcznych ratach. Za pierwszym razem można jednak wnioskować maksymalnie o 3000 złotych.
Koszty są niestety na wysokim poziomie – przykładowo pożyczenie dwóch tysięcy złotych na rok oznacza miesięczną ratę w wysokości 267,84 zł. W sumie do oddania jest kwota 3214 zł, co oznacza, że koszty tej pożyczki to 60% pożyczonej kwoty. Największym plusem oferty jest wysoki poziom akceptacji wniosków.

Wnioskowanie o pożyczkę

Cały proces przejdziemy szybko za pośrednictwem strony interentowej www.ferratum.pl. Wystarczy na głównej stronie lub w zakładce „Pożyczka na raty” kliknąć przycisk „Złóż wniosek”, wybrać kwotę i liczbę rat oraz wypełnić formularz. W przypadku Ferratum weryfikacja nie wymaga przelewania kwoty 1 grosza, ponieważ można skorzystać z Instatora (więcej o weryfikacji poprzez logowanie na konto bankowe tutaj).

Warunki aplikowania o pożyczkę długoterminową Ferratum:

 • polskie obywatelstwo i adres zamieszkania w Polsce;
 • dowód osobisty;
 • własne konto bankowe;
 • numer telefonu;
 • wiek: od 21 do 78 lat;
 • brak wpisów w Krajowym Rejestrze Długów oraz w bazie ERIF.

Darmowa pożyczka w Ferratum

Drugą propozycją od Ferratum jest pożyczka krótkoterminowa i jest to darmowa chwilówka dla nowych klientów opiewająca na maksymalnie 2000 złotych. Okres kredytowania może być rozłożony na 15 dni do kwoty 800 zł lub 30 dni do kwoty 2000 zł. Biorąc pożyczkę w promocji musimy pamiętać, aby ją spłacić terminowo. Brak spłaty powoduje naliczenie opłat. Przykładowo za pożyczone 1000 zł na 30 dni zapłacimy 282,99 zł kosztów (28% pożyczonej kwoty).

Aplikowanie o darmową pożyczkę

Po przejściu na ferratum.pl należy wybrać z górnego menu zakładkę „pożyczka za 0 zł” i kliknąć „Chcę pożyczkę za 0 zł”. Na kalkulatorze należy wybrać interesującą nas kwotę pożyczki oraz na jak długo chcemy ją zaciągnąć. Następnie należy wypełnić wszystkie pola w formularzu. Warunkiem otrzymania pożyczki jest dokonanie przelewu weryfikacyjnego w wysokości jednego grosza na wskazane w SMSie konto bankowe.

Warunki aplikowania o pożyczkę:

 • polskie obywatelstwo i adres zamieszkania w Polsce;
 • dowód osobisty;
 • własne konto bankowe;
 • numer telefonu;
 • brak wpisu do rejestrów dłużniczych BIG;
 • brak zadłużeń w spłatach pożyczek w innych instytucjach kredytowych;
 • wiek: od 21 do 78 lat;
 • nie są wymagane zaświadczenia o zarobkach.

Przedłużenie spłaty pożyczki krótkoterminowej w Ferratum

Od 11.03.2016r. przedłużenie terminu spłaty klient może realizować w oparciu o dodatkowe zabezpieczenie Banku (poręczenia fizycznego lub prawnego). Pożyczkę krótkoterminową można przedłużać maksymalnie 2 razy, przedłużenie daje dodatkowych 30 dni na spłatę pożyczki.
W przypadku wyboru gwaranta instytucjonalnego koszt przedłużenia pożyczki wynosi 25% kapitału początkowego zaciągniętego zobowiązania, natomiast w przypadku gwaranta indywidualnego, klient nie płaci za przedłużenie, ale musi dostarczyć w ciągu 5 dni umowę gwarancji podpisaną przez gwaranta (żyranta) oraz 2 świadków (lub notariusza).

opinie ikona

Opinie

Ogółem rzecz biorąc, koszty tych pożyczek zdecydowanie nie są ich najmocniejszą stroną. Największą zaletą Ferratum jest wysoka przyznawalność pożyczek.