Uzyskiwanie dochodów zawsze zwiększa szanse na uzyskanie pożyczki – zarówno w banku, jak i w firmie pożyczkowej. Jednak tylko pozabankowe podmioty pożyczają osobom bez stałego zatrudnienia – jednak nie wszystkie.

Pożyczki pozabankowe dla osób bezrobotnych

Osoby bezrobotne, nie uzyskujące dochodów, czasami mają szansę na uzyskanie chwilówki w firmach pożyczkowych. Każdy pożyczkodawca oceniając wniosek bierze pod uwagę kilka kryteriów – najczęściej jest to odpowiedni wiek (np. 20-70 lat), polskie obywatelstwo, adres zamieszkania w Polsce oraz brak negatywnej historii w wybranych rejestrach (np. BIK, BIG).

Niekiedy jest także wymóg otrzymywania zarobków, lub są one składową oceny zdolności kredytowej. Udokumentowanie zarobków jednak jest wymagane najczęściej przy pożyczkach ratalnych – tam otrzymanie pożyczki bez zatrudnienia lub otrzymywania środków z innego źródła (np. z emerytury) jest praktycznie niemożliwe. Zatem bezrobotnym pozostaje pożyczka krótkoterminowa.Kryteria przy aplikowaniu o pożyczkę - formularz

Aby otrzymać pożyczkę, bezrobotni muszą przede wszystkim wybrać odpowiednią firmę pożyczkową. Do otrzymania pieniędzy w ramach pożyczki online jest niezbędne również posiadanie aktywnego numer telefonu komórkowego oraz konta w banku.

Gdzie można dostać pożyczkę bez uzyskiwania dochodów?

Poniżej znajdziesz zestawienie firm udzielających pożyczek także dla osób bezrobotnych (a w zasadzie zestawienie firm, które z reguły nie weryfikują dochodów przy rozpatrywaniu wniosków).

Warto zwrócić uwagę na prowadzoną przez sporą liczbę pożyczkodawców promocję pierwszej darmowej pożyczki dla nowych klientów – jest to okazja aby uniknąć wszelkich kosztów (oddaje się tyle ile się pożyczyło; warunkiem skorzystania z takiej promocji jest terminowa spłata zobowiązania). Może to być istotne przy wyborze firmy – zwłaszcza dla bezrobotnych osób które szukają jak najtańszych rozwiązań.

Poniżej znajdziesz kilka wybranych ofert chwilówek, przy których oficjalnie nie są wymagane dochody. W ostatniej kolumnie znajdziesz dwa linki – jeden przeniesie Cię do szczegółów oferty oraz opinii o danym pożyczkodawcy, drugi na stronę danego pożyczkodawcy. Jeśli chciałbyś porównać wszystkie oferty pożyczek krótkoterminowych, bez względu na wymogi uzyskiwania dochodów, skorzystaj z porównywarki.

Oferty pożyczek krótkoterminowych

kuki.pl logo
Ocena: 3.64
(ilość ocen: 33)
Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Vivus.pl logo
Ocena: 4.11
(ilość ocen: 51)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Oferty pożyczek długoterminowych

Zaplo logo
Ocena: 3.79
(ilość ocen: 37)
Kwota pożyczki

1000 - 5000 zł

Czas na spłatę

3 - 3 miesiące

SuperGrosz-logo
Ocena: 3.24
(ilość ocen: 17)
Kwota pożyczki

1000 - 15000 zł

Czas na spłatę

4 - 48 miesiące