Pożyczki Banknot

Ocena: 2.75
(ilość ocen: 12)

Banknot.pl to serwis pożyczkowy którego właścicielem jest Yes Finance S.A. z siedzibą w Warszawie (KRS: 0000489140). Na stronie pożyczkodawcy można wnioskować o linię pożyczkową na 4 miesiące, w kwocie od 500 do 5000 złotych.

Banknot strona internetowa

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Lendon.pl logo
Ocena: 3.49
(ilość ocen: 47)
Kwota pożyczki

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Netcredit logo
Ocena: 3.98
(ilość ocen: 48)
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Vivus.pl logo
Ocena: 4.11
(ilość ocen: 51)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Jest to nieco inny produkt niż pożyczki ratalne – ma charakter odnawialny i daje możliwość wielokrotnego korzystania z przyznanych pieniędzy (każda spłata zmniejsza zadłużenie, zwiększając kwotę dostępnych środków, które mogą być ponownie wykorzystane). Pod względem kosztów i szybkości procedur to dość dobra oferta.

Weryfikacja danych klienta jest możliwa na dwa sposoby. Jednym z nich jest przelew weryfikacyjny w kwocie 1 zł za pośrednictwem szybkiego przelewu online BlueCash (po weryfikacji 1 zł jest zwracany na rachunek bankowy).

Inną metodą jest tzw. „Szybka Identyfikacja” (jest to sposób działający na podobnej zasadzie jak Kontoconnect czy Instator – to aplikacja która po zalogowaniu się do banku pobiera informację na temat właściciela rachunku).

Jak działa linia odnawialna w serwisie Banknot?

Po przyznaniu odnawialnej linii pożyczkowej, zlecenie pierwszej wypłaty składa się w momencie akceptacji oferty (cała suma linii zostaje przelana na konto bankowe, z którego był dokonywany przelew weryfikacyjny lub przy pomocy którego dokonano alternatywnej metody weryfikacji).

Spłat można dokonywać w dowolnym momencie (każda spłata powiększa środki z których można ponownie skorzystać). Jednak kwota spłaty nie może być w niższa niż minimalna kwota wskazana w warunkach umowy (wyciągu).

Najprościej działanie linii pożyczkowej w Banknot można zrozumieć oglądając krótki materiał promocyjny:

Powstaje pytanie – czy warto skorzystać z oferty Banknotu? Pod względem finansowym oferta nie wygląda źle – reprezentatywny przykład pożyczki w kwocie 1000 złotych na 4 miesiące oznacza łączny koszt 230,52 zł (dla porównania w wonga który ma dość dobrą ofertę pożyczek ratalnych – 268,30 zł).

Kryteria akceptacji w Banknot.pl

Banknot określa kilka podstawowych warunków, które trzeba spełnić, aby wniosek nie został odrzucony:

  • wiek: od 18 do 70 lat;
  • miejsce zameldowania w Polsce i polskie obywatelstwo;
  • posiadanie konta bankowego (nie akceptowane są rachunki w SKOK);
  • brak zaległości w bazach BIK oraz BIG.
opinie ikona

Opinie

Podsumowując: pożyczka w formie linii kredytowej jest rozwiązaniem wyjątkowo wygodnym i praktycznym. Stosunkowo niskie koszty oraz możliwość otrzymania finansowania przez osoby od 18 r.ż. czynią ofertę tego pożyczkodawcy naprawdę atrakcyjną.