Pożyczki Aasa

Ocena: 4.29
(ilość ocen: 42)

Serwis pożyczkowy Aasapolska.pl należy do skandynawskiej grupy finansowej Aasa Global, która działa od 2010 roku na na rynkach międzynarodowych; w Polsce klientów obsługuje oddział – Aasa Polska S.A. – tyle jeśli chodzi o sprawy formalne.

Koncentrując się jednak już na ofercie samej pożyczki, do niedawna wyróżniała się ona dobrym poziomem kosztów dla klienta (w uwzględnieniu pozabankowych realiów, w lutym 2016 Aasa została uznana za najlepszą pożyczkę ratalną ubiegłego roku na gali Loan Magazine Awards 2015). Ostatnio zostały wprowadzone jednak pewne modyfikacje.

Aasa Polska strona internetowa

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Lendon.pl logo
Ocena: 3.49
(ilość ocen: 47)
Kwota pożyczki

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Netcredit logo
Ocena: 3.98
(ilość ocen: 48)
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Vivus.pl logo
Ocena: 4.11
(ilość ocen: 51)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Pieniądze możemy pożyczyć na okres od 10 do 24 miesięcy, można pożyczyć od 1000 zł do maksymalnie 10 000 zł.

Inną niedogodnością może być czas otrzymania przelewu – Aasa realizuje wypłatę pożyczki po otrzymaniu podpisanej umowy (przyjeżdża kurier z umową do podpisania, którą odwozi następnie do pożyczkodawcy). Jego wizyta nie wiąże się z żadnymi opłatami. Wcześniej oczywiście klient może zapoznać się z elektroniczną wersją umowy oraz harmonogramem spłaty który otrzyma na swój e-mail.

Spłata pożyczek w Aasa następuje w comiesięcznych ratach, jednak w odróżnieniu od innych pożyczkodawców nie są one równe, tylko malejące – oznacza to iż pierwsza rata jest największa, a wysokość każdej kolejnej zmniejsza się. Różnice w wysokościach rat nie są jednak duże.

Warunki otrzymania pożyczki w Aasa

Spełnienie poniższych kryteriów jest warunkiem otrzymania pożyczki w Aasa, w razie wątpliwości firma może poprosić klienta o okazanie dokumentu potwierdzającego zatrudnienie (zaświadczenie o zatrudnieniu, wyciąg z konta lub inny dokument). Pożyczkę w Aasa może dostać osoba która:

  • mieszka w Polsce;
  • jest w wieku od 20 do 80 lat;
  • uzyskuje stały dochód w Polsce;
  • posiada adres e-mail, telefon, oraz własne konto bankowe;
  • nie ma zadłużeń widocznych w rejestrze dłużników BIG (InfoMonitor, ERIF lub KRD), może być sprawdzany również BIK.

Jak otrzymać pożyczkę w Aasa?

Po przejściu do wniosku pożyczkowego (link poniżej) zostaniesz poproszony o podanie swoich danych (dane personalne, źródła dochodu, inne pożyczki, status mieszkaniowy), a także określenie o jaką pożyczkę chcesz wnioskować. Wniosek o pożyczkę można składać całodobowo, jednak są one rozpatrywane w godzinach pracy Biura Obsługi Klienta – poniedziałku do piątku w godzinach 8-19.

Po złożeniu wniosku skontaktuje się z Tobą konsultant, w przypadku pozytywnej decyzji następnie przyjedzie do Ciebie kurier z umową (zawierającą również harmonogram rat) do podpisania. Dostaniesz te dokumenty również wcześniej na e-mail, abyś mógł je jeszcze raz dokładnie sprawdzić. Po dostarczeniu podpisanej umowy do Aasa zostanie wykonany przelew – pieniądze powinny dotrzeć w ciągu 1 dnia roboczego.

opinie ikona

Opinie

Podsumowując, Aasa to przeciętna oferta po niedawnych zmianach kosztów (dla niższy kwot koszt pożyczki spadł, dla wyższych wzrósł). Dość nietypowym jest fakt, iż klient może ubiegać się o kolejną pożyczkę przed całkowitą spłatą bieżącej pożyczki (musi wówczas mieć spłaconą co najmniej połowę obecnych rat). Minusem jest czas otrzymania pieniędzy – zajmie to najczęściej około 2 dni roboczych.