Pożyczki Provident

Ocena: 3.67
(ilość ocen: 30)

Provident to najbardziej rozpoznawalna w Polsce pozabankowa firma udzielająca pożyczek. W swojej ofercie ma różne pożyczki dla klientów indywidualnych, a także dla firm.
Pod względem formalnym, Provident to spółka akcyjna, której właścicielem jest międzynarodowa grupa IPF (International Personal Finance). Provident Polska działa w naszym kraju już od ponad 18 lat, z jego usług skorzystało już około 4 milionów klientów i jest największym graczem na rynku pożyczkowym.

Provident strona internetowa

Opcja 1: „Pożyczka dopasowana” w Providencie

Jedna z dwóch podstawowych opcji w Providencie to pożyczka dopasowana – po wypełnieniu wniosku i obliczeniu przez firmę zdolności kredytowej zadzwoni do Ciebie doradca i umówi się na spotkanie w celu finalizacji umowy pożyczkowej.

Klient może wybierać zakres obsługi Providenta – do wyboru jest obsługa domowa (raty tygodniowe) oraz spłata przelewem (raty miesięczne).

Dostępne do wyboru terminy są związane ze sposobem spłaty i kwotą pożyczki – wnioskując o niskie sumy, mamy dostępne krótsze terminy spłaty (np. 30, 45, 60 tygodni lub 3, 6, 12 miesięcy), a wnioskując o wyższe kwoty opcje ilości rat wydłużają się (60, 75, 90 tygodni lub 12, 18, 24 miesiące).

Provident dodatkowo nawiązał współpracę z towarzystwem AXA i oferuje opcjonalnie przy okazji tej pożyczki ubezpieczenie medyczne, obejmujące pomoc w przypadku nagłego zachorowania lub nieszczęśliwego wypadku.

Provident.pl – pożyczka dopasowana

Opcja 2: Najszybsza i najtańsza pożyczka – „samoobsługowa”

Jeśli szukasz tańszej pożyczki, dostępnej całkowicie online, najbardziej odpowiednia będzie dla Ciebie „Pożyczka Samoobsługowa” (proces weryfikacji i wypłata dokonywane przez Internet). Jest ona nieco tańsza niż opisywana wyżej „pożyczka dopasowana z wnioskiem online„, chociaż niestety ta oferta podrożała, co sprawia że koszty są dość zbliżone. Wnioskować można o kwotę od 300 do maksymalnie 15 000 złotych, na okres 3, 6, 12, 18, lub 24 miesięcy (kwota pożyczki i okresy spłaty są elastyczne – niezależne od siebie).

Po wysłaniu wniosku następuje weryfikacja po stronie Providenta, a po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku pieniądze są niezwłocznie wypłacane przelewem na Twoje konto bankowe. Osoba wnioskująca o pożyczkę powinna spełniać następujące warunki:

  • ukończone 18 lat;
  • polskie obywatelstwo, ważny dowód osobisty;
  • posiadanie rachunku bankowego, adresu email i numeru telefonu komórkowego;
  • uzyskiwanie stałego dochodu.
opinie ikona

Opinie

Provident wyróżnia się na rynku pożyczek pozabankowych szeroką ofertą, dostosowaną do odmiennych potrzeb klientów. Działając na rynku od 20 lat, dał się poznać jako sprawdzony, kompetentny i wiarygodny pożyczkodawca.

Przejdź do Provident