Lato to czas kiedy wielu z nas decyduje sie na wakacje. Nie zawsze jednak mamy oszczędności na wymarzony wyjazd. Czy pożyczka jest dobrym pomysłem?

Pożyczka online na wakacje – czy warto?

wakacje - wypoczynek nad morzem na plaży Planując wyjazd nad morze, w góry, lub w inne miejsce wypoczynku, część osób zastanawia się nad wzięciem pożyczki na ten cel.

Pożyczka na wakacje może się przydać zwłaszcza osobom, które nie mają odłożonych oszczędności, a polują na oferty last minute (wówczas z dnia na dzień trzeba zapłacić za wakacje).

Naturalnie wzięcie pożyczki trzeba przemyśleć – zapożyczenie się na 10 tysięcy złotych, aby udać się na Karaiby lub inne wymarzone miejsce z pewnością nie jest rozsądne. Jednak jeśli potrzebujemy zastrzyku gotówki, a ze spłatą poradzimy sobie bez większych problemów, wakacyjna pożyczka może nie być złym rozwiązaniem.

Czy są specjalne pożyczki na wakacje?

Odpowiadając krótko: nie ma. Podobnie jak nie ma specjalny pożyczek „na święta” i inne okazje. Czasami jednak można spotkać promocje lub grafiki na stronach internetowych pożyczkodawców nawiązujące do tematyki wczasów. To w zasadzie jedyne co łączy pożyczki z wakacjami.

Jaka zatem pożyczka będzie odpowiednia, aby sfinansować urlop?

To zależy przede wszystkim od tego ile chcemy pożyczyć. Musimy policzyć ile będą kosztowały nasze wakacje. W przypadku gdy będzie to niewielka kwota, nie przekraczająca 1500-2000 złotych, warto rozważyć chwilówkę – pożyczkę która spłaca się w ciągu najczęściej 30 dni. Jeśli skorzystamy z promocji pierwszej darmowej pożyczki dostępnej w niektórych firmach, możemy pożyczyć pieniądze za 0 zł. Wówczas zapożyczenie się na urlop nie będzie nas nic kosztowało.

Jeśli nasz wyjazd kosztuje więcej, lub nie będziemy sobie w stanie poradzić z całą spłatą za jednym razem, warto sprawdzić pożyczki ratalne. Są one dostępne zarówno w bankach (zobacz oferty), jak i w firmach pożyczkowych (zobacz oferty). Naturalnie koszty są zdecydowanie wyższe w przypadku pożyczek pozabankowych, jednak łatwiej i szybciej można je otrzymać.