Czym jest pożyczka na PIT i czy roczne zeznanie podatkowe faktycznie wystarczy aby ją otrzymać? Dowiedz się ile można pożyczyć na PIT i na jak długo?

Pożyczka i kredyt na PIT – co to takiego?

Kredyt bądź pożyczkę na PIT można rozumieć dwojako. Z jednej strony określić tak można pożyczkę która ma na celu spłacenie niedopłaty podatku dochodowego który wynika z rocznego zeznania podatkowego, z drugiej pożyczkę która jest udzielana na podstawie okazania swojego PIT-a. Na tej stronie zostanie omówiony właśnie ta druga sytuacja.Wypełnianie zenzania rocznego PIT-11

Jaką zaletę mają pożyczki na PIT?

Prostota oraz mało formalności – wystarczy dowód osobisty oraz zeznanie podatkowe, a bank na tej podstawie podejmie decyzję. Nie są wymagane inne zaświadczenia. Może to mieć spore znaczenie dla osób które generalnie dobrze zarabiały, a obecnie przechodzą pewne trudności lub są w okresie przejściowym (zmiana lub utrata pracy, przekwalifikowanie się, zajęcie się domem lub innymi niezawodowymi obowiązkami).

Kto może wziąć kredyt na PIT?

Odpowiadając na to pytanie należy powiedzieć, iż na ogół banki akceptują trzy rodzaje deklaracje: PIT-11, PIT-40 oraz PIT-40a (w niektórych bankach jest to wyłącznie PIT-11). To sprawia, iż grupa osób która może wnioskować o pożyczkę na PIT zamyka się w gronie osób zatrudnionych na umowę o pracę, a także emerytów i rencistów.

Gdzie warto złożyć wniosek?

Oferty banków oferujących pożyczkę na PIT stają się popularne często w okolicach kwietnia, gdy mija termin składania zeznań podatkowych, jednak z takich pożyczek można korzystać cały czas.

Warta uwagi jest oferta Getin Banku – kredyt gotówkowy na podstawie PIT-11, PIT-40 lub PIT-40A można otrzymać na kwotę aż 150 000 złotych, a okres kredytowania wynosi maksymalnie nawet 10 lat.