Celowość jest cechą charakterystyczną kredytów bankowych – chociaż coraz częściej można uzyskać tą drogą także „zwyczajną” pożyczkę gotówkową – taką jak w firmach pożyczkowych.

Pożyczka na wiele okazji?

Moneta dwuzłotowa w klawiaturze Kredyt bądź pożyczkę można wziąć na różny cel – przykładowo na auto, mieszkanie, wakacje, remont. Niektóre zakupy, tak jak mieszkanie, mogą być sfinansowane wyłącznie przez kredyt hipoteczny, jednak wiele osób szuka pożyczki na dowolny cel.

Można założyć, iż brak pytania o cel pożyczki jest jednym z czynników które spowodowały tak ogromny rozwój sektora pozabankowego. Jednak w bankach również można znaleźć obecnie wiele ofert pożyczek bez konieczności określania konkretnego celu.

Dowolny cel, dowolny wybór

Pożyczkobiorca ma obecnie duży wachlarz możliwości, jednak każda opcja ma swoje wady i zalety:

  • chwilówka w firmie pozabankowej – krótkoterminowe wsparcie, szybkie i dość łatwo dostepne, nowi klienci pożyczą często nie więcej niż 1500 złotych, ale mogą skorzystać z promocji darmowej pożyczki.
  • pożyczka ratalna w firmie pozabankowej – maksymalnie można w ten sposób uzyskać od 10 do 15 tysięcy złotych na maksymalnie 24 miesiące. Jest to drogie rozwiązanie, jednak kryteria są bardziej liberalne niż w przypadku poniższej opcji.
  • pożyczka bankowa – produkt podobny do pożyczki ratalnej, jednak mają cy zdecydowaną przewagę w postaci kosztów które są niższe i dostępnych kwot (nawet kilkadziesiąt tysięcy złotych).

Jak widać, wparcie finansowe na dowolny cel można uzyskać różnymi drogami. Zastanawiając się, z której opcji najlepiej skorzystać, przemyślmy naszą sytuację – każdy wybór pociąga za sobą odpowiednie konsekwencje.