Pożyczka do 25 tysięcy – które firmy jej udzielą?

Firmy pozabankowe, o ile już oferują wysokie kwoty pożyczek, zatrzymują się na kwocie 25 tysięcy złotych. Warto już na samym wstępie zaznaczyć, iż żaden rzetelny pożyczkodawca nie zaoferuje wysokiej kwoty klientowi, który nie jest w jego oczach wiarygodny. Praktycznie nie istnieją firmy, które oferują przelew 25 tysięcy złotych w 15 minut czy też bez zaświadczeń. Na co najczęściej przeznaczamy pieniądze z pożyczki? Jakie firmy pozabankowe mają w swej ofercie pożyczkę do 25 tysięcy złotych?

Pożyczka do 25 tysięcy na dowolny cel – czy to możliwe?

Z reguły wysokie kwoty pożyczek kojarzą nam się z koniecznością podania celu, na jaki mają zostać przeznaczone pieniądze. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do tradycyjnych banków, nie wymagają jednak takiej deklaracji. Warto także zwrócić uwagę na fakt, że najczęściej długoterminowe pożyczki ratalne są udzielane na korzystniejszych warunkach niż popularne, krótkoterminowe chwilówki.

Pożyczki do 25 tysięcy można przeznaczyć na dowolny cel. To od klienta zależy, na co zostaną przeznaczone pieniądze. Popularność pożyczek pozabankowych z roku na rok wzrasta. Tendencję wzrostową zauważa się przede wszystkim w przypadku pożyczek ratalnych. Stają się one atrakcyjniejszą alternatywą dla szybkich chwilówek (nawet darmowych chwilówek), jak i tradycyjnych kredytów bankowych. Wzrost popularności wiązany jest między innymi z możliwością uzyskania wyższych kwot pożyczek oraz ograniczeniem formalności (w porównaniu do procedur bankowych).

Popularność pożyczek ratalnych na polskim rynku produktów pozabankowych

Pozabankowe pożyczki ratalne cieszą się rosnącą popularnością. Raport przygotowany przez BIK jednoznacznie wskazuje, iż w I półroczu 2018 roku firmy pożyczkowe udzieliły o 7% więcej pożyczek na raty niż w tym samym okresie w 2017 roku.

Nie bez znaczenia we wzroście zainteresowania produktami pozabankowymi miało wprowadzenie ustawy antylichwiarskiej. Ograniczyła ona znacznie nieuczciwe praktyki firm pożyczkowych, co pozwoliło potencjalnym pożyczkobiorcom zyskać większe zaufanie do tego typu instytucji.

Pożyczki pozabankowe mają tę przewagę nad kredytami bankowymi, że nie są obwarowane koniecznością dopełnienia wielu formalności. Co prawda, kwoty tak wysokiej, jak 25 tysięcy zazwyczaj nie można otrzymać w 15 minut, jednak firmy pożyczkowe mają o wiele mniej restrykcyjne wymagania wobec swoich klientów niż banki.

Pożyczki ratalne są atrakcyjną alternatywą dla chwilówek. Można je spłacić w wielu dogodnych ratach. Niektórzy pożyczkodawcy oferują możliwość rozłożenia zobowiązania nawet na 48 rat (4 lata). Wysokość raty można ustalić tak, aby nie stanowiła nadmiernego obciążenia dla domowego budżetu.

Na co najczęściej zaciągamy pożyczki ratalne:

W jakich firmach pozabankowych można wnioskować o pożyczkę do 25 tysięcy?

Oto lista firm pożyczkowych, które przygotowały dla swoich klientów pożyczki do 25 tysięcy:

  1. Takto Finanse:
  1. Hapi pożyczki:
  1. Wonga:
  1. Zaplo:
  1. Super Grosz:
  1. Ferratum:
  1. Ekspres Kasa:
  1. Kasa TAK:
  1. Aasa:
  1. Monedo Now: