Pożyczka dla zadłużonych – jakie warunki trzeba spełniać?

Rzadko zdarzają się sytuacje, w których posiadanie długów nie wiąże się z chęcią jak najszybszego ich spłacenia. Rozwiązanie, które pomogłoby się ich pozbyć nie jest oczywiste i nigdy nie jest stuprocentowo pewne. Prędzej czy później pojawi się pomysł na spłacenie długów kolejną pożyczką. Czy jednak nie jest to sytuacja niemożliwa, zważywszy na fakt, że osobom zadłużonym może być trudno znaleźć firmę, która udzieli pożyczki dłużnikom, a w dalszej kolejności – spełnić żądania takich firm?

Pożyczki dla zadłużonych – jakie są szanse?

Dłużnik dłużnikowi nie równy, a długi nie zawsze wynikają z bezpośredniej winy pożyczkobiorcy. Z tego powodu niektóre firmy pożyczkowe, wychodząc naprzeciw potrzebom sporego odsetka pożyczkobiorców, dają szansę osobom ze złą historią kredytową. Ratunku można szukać u firm, które deklarują udzielanie pożyczek bez BIK, pożyczek bez KRD czy pożyczek z zajęciem komorniczym.

Nie każdy dłużnik będzie też mierzony tą samą miarą – całkowicie inna jest sytuacja, gdy zalega się ze spłatą kilkuset złotych, czy posiada się pewną nieterminowość w spłatach rat, a inaczej, gdy dłużnik jest winny kilku lub kilkunastu wierzycielom sumy nierzadko sięgające kilkudziesięciu tysięcy złotych. Wtedy trzeba zdać sobie sprawę z tego, że kolejna pożyczka na kilka tysięcy nie rozwiąże problemu dłużnika, a tylko go pogłębi. Zaufana firma pożyczkowa, postępująca zgodnie z wytycznymi moralnymi Związku Firm Pożyczkowych, zaopiniuje wniosek takiego dłużnika negatywnie.

Jakie warunki muszą zostać spełnione przez dłużnika?

Firma pożyczkowa, która zdecyduje się udzielić pożyczki dłużnikowi, nie zrobi tego nie mając pewności, że pożyczka nie zostanie spłacona, a dłużnik nie wpadnie w pętlę kredytową. Decyzja pożyczkowa musi zostać wydana na pewnej konkretnej i bardzo solidnej podstawie. Szanse na uzyskanie pożyczki dla zadłużonych wzmacniają czynniki, takie jak:

• Stabilne zatrudnienie. Niestety, choć istnieją firmy, które udzielają pożyczek osobom bezrobotnym, żadna z nich nie udzieli pożyczki osobie, która dodatkowo jest zadłużona. W takiej sytuacji, firma pożyczkowa nie ma żadnej gwarancji, że ich klient rzeczywiście spłaci pożyczkę.
• Wysokie dochody. Niestety, nawet posiadając zatrudnienie, nie jest łatwo osiągnąć zdolność kredytową, która dla dłużników jest zdecydowanie wyższa niż dla zwykłego wnioskodawcy. Firma pożyczkowa obliczy, czy spłata długów będzie pozwalała na zachowanie odpowiedniej kwoty pieniędzy, pozwalającej na utrzymanie się i dodatkowo, na spłacanie kolejnej pożyczki.
• Gwarant. Poręczenie przy pożyczkach online jest opcją rzadką. Jeżeli klient jest dłużnikiem i chce otrzymać pożyczkę z poręczeniem, również musi posiadać odpowiednią zdolność kredytową, choć naturalnie nie tak wysoką jak bez poręczenia.
• Zastaw. Najczęściej odbywa się na zasadzie przewłaszczenia nieruchomości lub samochodu i często jest dostępny także dla osób, które zdolności kredytowej nie posiadają. Kolejnym plusem są także wysokie kwoty takich pożyczek.

Pożyczka pod zastaw samochodu w Motopożyczka

Pożyczka pod zastaw jest oczywiście ryzykowna, zwłaszcza jeśli dotyczy nieruchomości. Lepszą opcją jest zabezpieczenie samochodu. Trzeba się jednak liczyć z tym, że nie każdy samochód będzie oczywiście przyjęty jako zabezpieczenie pożyczki. Wypłacane kwoty stanowią jedynie ułamek wartości pojazdu, a i to zależy od tego, jak zostanie dokonana wycena.

Motopożyczka oferuje swoim klientom aż 50 tysięcy złotych, równowarte 80% wartości samochodu, co oznacza, że aby zaciągnąć pożyczkę w maksymalnej kwocie, samochód musi być wart ponad 60 tysięcy złotych. Zaletą jest jednak to, że tę kwotę można spłacać w 60 miesięcznych ratach, a samochód może być dalej w użytku klienta.

Rapida Money – pożyczka z poręczeniem

Poręczyciel stanowi gwarancję dla firmy pożyczkowej, że jeśli nawet pożyczkobiorca będzie uciekał od spłaty, raty nadal będą spłacane. W Rapida Money, aby otrzymać 25 tysięcy złotych, pożyczkobiorca nie musi wykazać się dobrą historią kredytową i może posiadać długi. Nie dotyczy to jednak gwaranta, który musi być w stanie podołać finansowo spłacie rat i dodatkowo także posiadać nieruchomość.

Pamiętajmy – gwarant powinien być osobą zaufaną. To niezbędne do tego, by żadna strona transakcji nie została oszukana. Z jednej strony, to właśnie on powinien mieć pewność, że jest bezpieczny i nie będzie pociągnięty do odpowiedzialności. Z drugiej strony – pożyczka wypłacana jest na konto poręczyciela, a nie klienta, więc takie rozwiązanie też jest pewną niedogodnością dla pożyczkobiorcy.

LendOn pożycza pieniądze dłużnikom

LendOn jawnie deklaruje, że o pożyczkę mogą starać się także osoby zadłużone. Jest jednak pewien warunek – takie osoby muszą być zatrudnione i posiadać zarobi odpowiednie do kwoty pożyczki (czytaj: wysokie). Problemem może być to, iż jest to chwilówka, a więc pożyczka bardziej obciążająca domowy budżet niż pożyczka ratalna. Poza tym, trzeba się liczyć z tym, że maksymalnie pożyczymy tam 2500 i 5000 złotych odpowiednio przy pierwszej i kolejnej pożyczce. Jeśli jednak dług nie wynosi wiele i jednorazowa pożyczka jest go w stanie pokryć, to LendOn będzie doskonałym rozwiązaniem.