Pożyczki dla kobiet – nowość na rynku chwilówek

Rynek chwilówek mocno rozwinął się w ostatnich latach i ciężko się na nim Atrakcyjna kobieta z pieniędzmi z pożyczkiwyróżnić. Jednak niektórzy znaleźli na to sposób wprowadzając nietypową strategię polegającą na udzielaniu pożyczek tylko kobietom. Dwie marki pożyczkowe o których mowa to Kasa TAK! oraz Kobieta z Kasą, które zostaną również przeanalizowane w tym artykule.

Pożyczka przeznaczona tylko dla kobiet może się wydawać dla firm wątpliwym interesem – bowiem spory procent pożyczkobiorców stanowią mężczyźni – a zatem na starcie traci się dużą część potencjalnych klientów. Jednak jest to na pewno ciekawy pomysł marketingowy i niewykluczone że przynosi on sukces finansowy.

Warunki pożyczek dla pań

Przechodząc do faktów, zobaczmy jak prezentują się warunki w dwóch wymienionych firmach na tle innych pożyczkodawców i czym wyróżniają się strony udzielające chwilówek dla płci pięknej.

Kasa TAK!

KasaTAK tak należy do międzynarodowej grupy Ferratum, która ma już spore doświadczenie na rynku pożyczek online oraz posiada inne serwisy pożyczkowe. Nie są jednak to tanie pożyczki.

Strona internetowa „Kasy Tak!” zdecydowanie nawiązuje do kobiecych klimatów poprzez jasną kolorystykę z elementami w kolorze różowym; poza tym nie różni się od innych popularnych stron pożyczkowych. Pierwszą pożyczkę do 1500 złotych można otrzymać za darmo pod warunkiem terminowej spłaty, co jest bardzo dużym plusem.

Natomiast koszty kolejnych chwilówek nie są już tak atrakcyjne – pożyczając 500 zł na 30 dni oddamy w sumie o 141 zł więcej. Do wyboru mamy 15, 30 lub 60 dni w zależności od kwoty którą chcemy pożyczyć (im większa suma pożyczki, tym dłuższe terminy są dostępne).

Przejdź do KasaTAK.pl

Kobieta z kasą

Drugi pożyczkodawca również jest częścią dużej spółki finansowej (Friendly Finance). Strona internetowa jest przejrzysta, eksponowane są obrazki kobiet; zauważyć można także zakładkę „Stylebook”, w której są artykuły o kobiecej tematyce. Co do kosztów – chwilówka 500 zł na okres 30 dni to koszt 137 zł (w sumie oddamy 637 zł), a od niedawna funkcjonuje promocja pierwszej darmowej pożyczki.

Ogólne koszty są niższe niż w „KasaTAK!”, jednak i tak nie ma rewelacji. Na plus można zaznaczyć większą elastyczność terminów – od 7 dni do maksymalnie 35.