Pożyczaj i polecaj! W tych firmach można zarobić na pożyczkach

Zarabianie na pożyczkach? Wydaje się, że możliwe jest to tylko z punktu widzenia firmy pożyczkowej. Okazuje się, że niekoniecznie, i wcale nie chodzi tutaj o inwestowanie w pożyczki społecznościowe. Zarobić można również, biorąc zwykłą pożyczkę internetową, bez żadnych zobowiązań ani podpisywania umów. Wystarczy tylko polecić konkretną pożyczkę znajomym. To bardzo proste.

Programy lojalnościowe coraz bardziej rozbudowane

Rozwijający się już od wielu lat rynek pożyczek pozabankowych, mimo że osiągnął już bardzo wysoki poziom, jeszcze się nie nasycił. Aczkolwiek, bardzo szeroka konkurencja zmusza firmy pożyczkowej do walki o klienta. Na szczęście można powiedzieć, że jest to walka fair play i przynosi pożyczkobiorcom liczne korzyści. Udział w programach lojalnościowych nie przypomina już żmudnego zbierania punktów, a tworzy rozbudowaną sieć możliwości. Za regularne pożyczanie można liczyć na:

Co trzeba zrobić, by odnosić korzyści?

Każdy program lojalnościowy to wewnętrzna decyzja i strategia marketingowa konkretnej firmy pożyczkowej. Dlatego też można spotkać się z szerokim wachlarzem opcji do wyboru. Najprostszym sposobem, któremu hołduje najwięcej instytucji, jest oczywiście dostęp do większych kwot pieniędzy lub dłuższego okresu spłaty i jest dostępny właściwie w każdej firmie udzielającej chwilówek, choć może się zdarzyć również w przypadku pożyczek ratalnych.

Ciekawe rozwiązanie stosuje Wonga, która prowadzi własny portal edukacyjny, do którego dostęp mogą otrzymać pożyczkodawcy. Im więcej pożyczek, tym dostęp do wiedzy jest szerszy. Co więcej, pożyczkobiorcy za rozwiązywanie testów otrzymują punkty, które potem można wymieniać na bonifikaty – np. obniżenie prowizji. System punktowy, choć niezwiązany z działalnością edukacyjną można spotkać w firmie MoneyMan. Punkty zbiera się tam za regularną spłatę pożyczek, a więcej – za wcześniejszą spłatę. Również i w tym przypadku, punkty można wymieniać na korzyści przy kolejnych pożyczkach.

System cyklicznych darmowych pożyczek stosowany jest natomiast przez markę Szybka Gotówka. Program „5, 10, 15” oferuje, jak sama nazwa wskazuje, co piątą pożyczkę za darmo, pod warunkiem, że wszystkie poprzednie zawsze spłacane były w terminie i brane były cyklicznie co miesiąc.

Wszystkie te programy lojalnościowe są ciekawe i wytrwałe korzystanie z pożyczek może, nomen omen, zaprocentować w przyszłości, ale gdzie zarobimy przez polecenie?

Polecaj z Vivus i zarabiaj

Mając już jedną spłaconą pożyczkę, można skorzystać z możliwości polecenia pożyczki znajomym. Nie musi się to odbywać przy zaciąganiu następnej pożyczki czy korzystaniu z innych opcji. Polecanie to samodzielny, osobny produkt, który nie wymaga żadnego zobowiązania ze strony pożyczkobiorcy. Ten mysi tylko zalogować się na swoim profilu w serwisie internetowym firmy i skorzystać z zakładki „zarabiaj z Vivus”. Następnie wpisuje numer telefonu lub adres e-mail znajomego, któremu Vivus wyśle ofertę darmowej chwilówki w imieniu pożyczkobiorcy. Jeżeli znajomy zdecyduje się na pożyczkę, Vivus wypłaci polecającemu 30 złotych bezpośrednio na jego konto bankowe.

Każdy pożyczkobiorca może polecić pożyczkę swoim aż 200 znajomym miesięczne! To oznacza, że, można „dorobić do pensji” aż 6000 złotych. To naprawdę duża suma, której właściwie nie spotyka się w żadnych innych programach lojalnościowych. Co prawda, znalezienie 200 znajomych, którzy chcieliby skorzystać z oferty Vivus nie jest łatwą do wykonania rzeczą, ale bardzo często pomysłowość i przedsiębiorczość pożyczkobiorców może naprawdę zadziwiać.

Więcej za pożyczanie w Via SMS

Podobne zasady zarabiania na polecaniu funkcjonują również w firmie Via SMS, z tym że za każdego „zarobionego” znajomego, pożyczkobiorca może otrzymać 50 złotych. W tym przypadku wprowadzony jest dzienny limit wysyłania zaproszeń i wynosi on 30. Oczywiście, polecać można wyłącznie tym znajomym, którzy jeszcze w Via SMS nie pożyczali oraz takim, którzy na polecenie wyrazili zgodę. Nie radzimy wysyłać zaproszeń do każdej znanej osoby – niektórzy mogą zdenerwować się otrzymywaniem takich propozycji i w razie jakichkolwiek roszczeń z ich strony, Via SMS konsekwencjami obarczy osobę polecającą.

Wymieniaj znajomych na… punkty w MoneyMan

System polecania funkcjonuje również w MoneyMan, choć na zupełnie innych zasadach niż w poprzednich firmach. W tym wypadku pożyczkobiorca za każdego znajomego zbiera punkty, które odblokowują bardziej atrakcyjne pakiety pożyczkowe lub mogą przyczynić się do obniżenia prowizji przy następnej pożyczce. Samo polecanie wygląda tak samo – odbywa się przez indywidualny panel klienta i polega na podaniu numeru telefonu lub adresu e-mail znajomego.

40 złotych mniej w Szybka Gotówka

Bezpośredniej bonifikaty finansowej nie ma również w firmie Szybka Gotówka. Każde 40 złotych zarobione za polecenie nie otrzyma się w formie przelewu na konto, ale zostaną one zapisane na poczet prowizji za udzielenie przyszłej pożyczki. Oczywiście, im większej liczbie znajomych się poleci, tym mniejsza będzie następne prowizja.

Warto polecać?

To oczywiście zależy od osobistych preferencji. Nie wszyscy jeszcze niestety są skłonni przyznać się do tego, że korzystają z pożyczek pozabankowych, a jeszcze inni nie mają w sobie odpowiedniej dozy śmiałości, by polecać znajomym. Jeśli jednak zna się kogoś, kto i tak zdecydowany jest na wzięcie pożyczki, warto wysłać zaproszenie takiej osobie, tym bardziej że polecanie dotyczy wyłącznie darmowych chwilówek. Nie naraża się więc znajomych na większe koszty.