Nowości z branży

Pieniądze z nowej chwilówki oraz liścieCo jakiś czas na rynku pożyczek pozabankowych pojawia się nowa firma, udzielająca szybkich pożyczek przez internet lub atrakcyjna promocja, oferowana przez istniejącego już pożyczkodawcę. Często jest to okazją do pożyczenia pieniędzy na naprawdę korzystnych warunkach. W tym dziale przedstawimy najświeższe informacje z branży, przekażemy informacje o nowych serwisach pożyczkowych wraz z krótkimi opisami ich oferty. Postaramy się także jak najszybciej powiadomić użytkowników serwisu o najnowszych promocjach. Poza tym ten dział będzie obfitował w najświeższe informacje z szeroko pojętej branży finansowej.

Oferty nowych pozabankowych pożyczek i promocji:

28 lutego 2019
Promocja

RRSO od 7,77% w promocyjnej pożyczce od Super Grosz

Najnowsza promocja od Super Grosz wiąże się ze znacznym obniżeniem kosztów pożyczek ratalnych w wysokości od 1000 do 10 000 złotych, zaciągniętych na okres 4-48 miesięcy. Jeśli zdecydujemy się na takie zobowiązanie, możemy liczyć na RRSO wynoszące 7,77% i koszt pożyczki nie większy niż 1606 złotych przy maksymalnej wysokości pożyczki i z maksymalnym okresem spłaty. Jakkolwiek, aby skorzystać z tej atrakcyjnej oferty, należy spełnić kilka warunków stawianych przez Super Grosz. Po pierwsze, taką pożyczkę muszą zaciągnąć tylko nowi klienci firmy. Po drugie – w trakcie ubiegania się o pożyczkę nie mogą oni mieć żadnego innego zobowiązania, nawet w innej firmie. Po trzecie – klient Super Grosz musi wykazać się przynajmniej jedną terminowo spłaconą pożyczką w innej instytucji pożyczkowej i odnotowaną w BIK w okresie 1 roku przed złożeniem wniosku. Promocja została więc przygotowana dla klientów solidnych, mających dobrą historię kredytową i terminowo spłacających swoje zobowiązania.  Pamiętajmy też o podstawowych warunkach przyznania pożyczki, którymi są: ukończone 21 lat, posiadanie aktualnego dowodu osobistego i dochodów.

27 lutego 2019
Konkurs

Wakacyjny bon na 2000 złotych do wygrania w NetCredit

Wszystkie osoby, które od 25 lutego do 31 marca br. roku zaciągną pożyczkę w NetCredit, mogą wziąć udział w wakacyjnym konkursie przygotowanym przez tego pożyczkodawcę. Wraz z biurem podróży Itaka NetCredit gwarantuje aż 10 bonów na wakacje o wartości 2000 złotych do zrealizowania do 20 stycznia 2021 roku. Aby wygrać jeden z nich, należy w wyznaczonym terminie mieć aktywną pożyczkę o dowolnych parametrach, do 3000 złotych dla pierwszej oraz do 5000 złotych dla drugiej pożyczki, a także wysłać slogan reklamowy dla marki NetCredit, korzystając z osobistego profilu klienta w serwisie pożyczkowym. Trzeba też pamiętać, że warunki, które trzeba spełnić, by otrzymać pożyczkę, pozostają niezmienione i są to: ukończone 20 lat, aktualny dowód osobisty, osobiste konto bankowe oraz zdolność kredytowa. Wyniki konkursu wraz ze zwycięskimi sloganami zostaną ogłoszone  do 19 kwietnia na stronie NetCredit w portalu Facebook.

13 lutego 2019
Promocja

15 000 złotych w Zaplo na 30 dni za darmo

Klienci, którzy zaciągną swoją pierwszą pożyczkę w Zaplo mogą skorzystać z promocji „Przetestuj pożyczkę”. Zgodnie z jej warunkami, nowi klienci mogą pożyczyć do 15 tysięcy złotych na okres od 3 do 36 miesięcy. Jeśli całość pożyczki zostanie spłacona w ciągu 30 dni, Zaplo umorzy wszystkie koszty – w związku z tym RRSO wyniesie 0%. Skorzystanie z promocji nie jest obarczone żadnym ryzykiem, bo 30 dni na spłatę nie jest obowiązkowe. Jeśli pożyczkobiorca nie będzie w stanie oddać całej kwoty w ciągu miesiąca, będzie mógł dalej spłacać pożyczkę w systemie ratalnym, zgodnie z harmonogramem załączonym do umowy. Nie wzrosną również koszty pożyczki. RRSO podane przez Zaplo wynosi 78,6%.

Na takich samych warunkach pożyczki w Zaplo można zaciągnąć również za pomocą darmowej aplikacji mobilnej dla smartfonów z systemem Android oraz iOS. Aplikacja Zaplo jest w pełni funkcjonalna i bezpieczna – zachowane są wszystkie opcje gwarantowane przez pożyczkodawcę na jego stronie internetowej.

8 lutego 2018
Konkurs

„Love w lutym” - wygraj walentynkowe nagrody w Pożyczka Plus

Od 7 do 28 lutego br. klienci Pożyczka Plus mają szansę wziąć udział w specjalnym, walentynkowym konkursie „Love w lutym”. Jako nagroda główna w konkursie przewidziane zostało 5000 złotych, a wręczonych zostanie również sześć nagród pocieszenia w wysokości 500 złotych. Wydaje się więc, że jest to gra warta świeczki, zwłaszcza że nie wymaga dużych nakładów pracy. Aby móc wziąć udział w konkursie, wystarczy w wyznaczonym okresie zaciągnąć jakąkolwiek pożyczkę w Pożyczka Plus (maksymalnie 8000 złotych na 45 dni), a następnie dokończyć zdanie „Wymarzone Walentynki to…” i czekać do 5 marca tego roku, czyli do ogłoszenia listy zwycięzców na stronie internetowej pożyczkodawcy i jego profilu na Facebooku. Pożyczkę mogą uzyskać przynajmniej 21-letni obywatele polscy po pozytywnym wyniku badania zdolności kredytowej i weryfikacji w bazie BIG, niemający żadnych niespłaconych zobowiązań w Pożyczka Plus. Wszystkim chętnym życzymy powodzenia i w otrzymaniu pożyczki, i w konkursie!

7 lutego 2019
Promocja

50 złotych rabatu w Solven i Polożyczka dla naszych użytkowników

Chwiluj.pl we współpracy ze znanymi już pożyczkodawcami Solven oraz Polożyczka przygotowały dla swoich klientów i użytkowników bardzo atrakcyjną niespodziankę. Dzięki specjalnie wygenerowanym dla nas kodom rabatowym można otrzymać aż 50 złotych na spłatę prowizji płatnej pożyczki – czyli drugiej i każdej kolejnej. Aby otrzymać rabat, wystarczy tylko w trakcie składania wniosku, po zalogowaniu się na swoje konto klienta, podać kod „chwilowo_50”. Jest to rabat bezwarunkowy i nie wymaga ani większej zdolności kredytowej, ani dodatkowych zaświadczeń, ani korzystania z innych usług firmy. Pożyczkę z kodem rabatowym można otrzymać w wysokości do 2500 złotych ze spłatą w ciągu 30 dni. Oczywiście warunki pierwszej darmowej pożyczki w obu firmach pozostają bez zmian – dalej możliwe jest pożyczenie do 1000 złotych bez odsetek i prowizji na 30 dni. Oferta jest ograniczona czasowo i – pamiętajmy – decydujący będzie przede wszystkim pozytywny wynik analizy zdolności kredytowej. RRSO pożyczki wynosi 1306,71%.

5 lutego 2019
Aktualności

Pożyczka z poręczeniem w Rapida Money – wiek gwaranta obniżony do 18 lat

Osoby poszukujące bezpiecznej pożyczki udzielanej pomimo złego wyniku w BIK, z pewnością ucieszą się z faktu, że Rapida Money niedawno nieco zliberalizowała wymagania odnośnie do gwaranta. Od teraz osoba, która poręczy za pożyczkobiorcę i zobowiąże się przejąć spłatę zobowiązania w przypadku, gdy ten nie będzie mógł go spłacać, musi mieć przynajmniej 18 lat i być właścicielem nieruchomości na terenie Polski. To spora zmiana, bo dotychczas dolna granica wieku dla poręczyciela wynosiła 25 lat. Ponadto zarówno gwarant, jak i pożyczkobiorca muszą wykazać regularne dochody przynajmniej w minimalnej wysokości i mieszkać na terenie Polski. Pożyczka w Rapida Money może zostać uzyskana online i zostanie udzielona w ciągu 24 godzin. Kwotą, jaką można uzyskać, jest 25 tysięcy złotych przy nawet 5-letnim okresie spłaty (60 miesięcznych rat). W badaniu zdolności kredytowej nie bierze się wtedy pod uwagę złego scoringu BIK.

18 grudnia 2018
Konkurs

Wygraj smartfon z pożyczką od Profi Credit

Profi Credit rozdaje swoim klientom smartfonu Kruger&Matz FLOW 6. Co trzeba zrobić, by taki otrzymać? Zgodnie z regulaminem promocji „Pożycz przez Internet i odbierz smartfon!” wystarczy złożyć wniosek o pożyczkę (i ją otrzymać) do 1 stycznia 2019 roku, a akceptacja wniosku pożyczkowego będzie automatycznym zgłoszeniem do uczestnictwa w promocji. Nie może to być jednak pożyczka dowolna: musi to być zobowiązanie zaciągnięte przez Internet, w kwocie nie mniejszej niż 5000 złotych i spłacane regularnie. Oczywiście, aby być uprawnionym do udziału w promocji, należy spełniać wszystkie kryteria pożyczkowe wyznaczone przez Profi Credit: 18-80 lat, dowód osobisty, zdolność kredytowa, indywidualne konto bankowe. Nagrody przyznawane będą według kolejności zgłoszeń – smartfon należy się pierwszym dwudziestu pożyczkobiorcom, którzy otrzymają pożyczkę o wskazanych parametrach.

6 grudnia 2018
Konkurs

Nowy konkurs Ferratum: wygraj spłatę swojej pożyczki

Wszystkie osoby, które w okresie od 13.11 do 28.12.2018 wezmą pożyczkę w Ferratum, mają szansę uniknąć jej spłaty. Rusza bowiem nowy konkurs, w którym każdego dnia wyłaniana będzie jedna osoba, za którą Ferratum spłaci zaciągniętą pożyczkę. Zasady konkursu są proste: mogą wziąć w niej udział wszystkie pełnoletnie osoby, nowi i stali klienci, którzy pozytywnie przejdą weryfikację zdolności kredytowej i otrzymają dowolną pożyczkę. Podstawą wyłonienia zwycięzcy będzie najbardziej kreatywna i najciekawsza odpowiedź na pytanie konkursowe „Dlaczego Ferratum Bank powinien spłacić akurat Twoją pożyczkę?”. Formularz należy przesłać jeszcze tego samego dnia na adres marketing@ferratum.pl, gdyż właśnie wtedy ma się szansę na wygranie swojej tury. Do końca konkursu z umorzenia pożyczki mogą skorzystać aż 34 osoby.

4 grudnia 2018
Nowości

Aż 60 miesięcy na spłatę w Rapida Money

Rapida Money, pożyczkodawca, który jako jeden z naprawdę nielicznych w Polsce udziela pożyczek z gwarantem, wprowadził właśnie dłuższy i dogodniejszy okres spłaty. Dotychczasowy maksymalny okres spłaty został zamieniony na z 48 na 60 miesięcy, czyli całe 5 lat. Rapida Money oferuje przy tym pożyczki od 2500 do 25 000 złotych. Warunkiem koniecznym, by można było pożyczyć pieniądze, jest poręczenie udzielone przez pełnoletnią osobę trzecią. Dodatkowo musi mieć stałe zatrudnienie i posiadać nieruchomość na terenie Polski. Dzięki takiemu poręczeniu Rapida Money pożyczy pieniądze nawet tym osobom z negatywną historią kredytową w BIK i niską zdolnością kredytową.

21 listopada 2018
Promocja

40% rabatu z okazji Czarnego Piątku w Ekassa

Wszystkie osoby, które chcą w odpowiedni sposób świętować nadchodzący Czarny Piątek, korzystając z dużych upustów cenowych, mogą wspomóc się pożyczką od Ekassa. W związku z międzynarodowym świętem mogą oni liczyć aż na 40-procentową zniżkę. Szansę na jej otrzymanie mają pełnoletni polscy obywatele, którzy wykażą się odpowiednią zdolnością kredytową i w dniach 21.11-23.11.2018 zaciągną pożyczkę w dowolnej kwocie na 3 miesiące z tygodniową spłatą (11 rat). Promocja dotyczy każdego klienta, bez stawiania dodatkowych warunków. RRSO przykładowe takiej pożyczki wynosi 99,5%.

21 listopada 2018
Promocja

Black Week w Tani Kredyt – wygraj spłatę pożyczki

Czarny Piątek, czyli obchodzone na całym świecie święto wyprzedaży, przypada już w piątek. Tani Kredyt świętuje cały tydzień i w związku z tym uruchomiony został konkurs Black Week, który potrwa aż do niedzieli. Wszystkie osoby, które są nowymi klientami firmy, spełniają warunki postawione przez pożyczkodawcę i do 25 listopada z powodzeniem zaciągną pożyczkę do 3100 złotych (RRSO 0%), mają szansę wygrać umorzenie spłaty swojej pożyczki. Wszystko, co muszą zrobić, to odpowiedzieć na pytanie konkursowe „Na co przeznaczysz pożyczkę od Tani Kredyt?” i wysłać swoje zgłoszenie na konkurs@tanikredyt.pl wraz z podanym numerem pożyczki. Najciekawsza odpowiedź zostanie wybrana już 30 listopada.

21 listopada 2018
Promocja

Vivus na święta: pożyczasz za darmo i oddajesz za 61 dni

W związku z nadchodzącymi świętami Bożego Narodzenia i związaną z nimi potrzebą dodatkowej gotówki, Vivus wprowadził właśnie nowe warunki dotyczące pierwszej pożyczki. Każda osoba, która potrzebuje pieniędzy na organizację świąt (i nie tylko!) oraz spełni wszystkie stawiane przez Vivus kryteria pożyczkowe, ma okazję zaciągnąć darmową chwilówkę do 3000 złotych na 61 dni. To dwa razy więcej, niż wynosił dotychczasowy, maksymalny okres spłaty. Dzięki temu nie będziemy musieli martwić się spłatą chwilówki przypadającą tuż po gorącym okresie. Nawet jeżeli pieniądze pożyczymy już teraz, będziemy musieli je oddać dopiero pod koniec stycznia. Skorzystanie z tej atrakcyjnej oferty zajmie tylko chwilę – o pożyczkę w Vivus możemy wnioskować przez Internet, a pieniądze otrzymać na konto jeszcze tego samego dnia. RRSO pierwszej pożyczki wynosi 0%. Promocja trwa tylko do 31 grudnia, a więc trzeba się spieszyć.

10 listopada 2018
Aktualności

POLOżyczka zwiększa kwotę chwilówki do 8000 złotych

W listopadzie upływają dwa lata od rozpoczęcia działalności POLOżyczka – marki, która miała stać się łatwym sposobem na finansowanie dla młodych ludzi. W związku z urodzinami pożyczkodawca zdecydował się powiększyć maksymalną wysokość chwilówki z 5000 do 8000 złotych. Z pewnością przyczyniła się do tego stale rosnąca liczna klientów i powiększająca się rozpoznawalność marki. Z takiej kwoty stali klienci mogą skorzystać już przy drugim pożyczeniu, natomiast osoby pożyczające w POLOżyczka po raz pierwszy mają możliwość zaciągnięcia chwilówki darmowej w kwocie 1000 złotych. Każdą chwilówkę należy spłacić w ciągu 30 dni i aby ją zaciągnąć, wystarczy mieć dowód osobisty, konto bankowe i odpowiednią zdolność kredytową. Oferta w POLOżyczka dostępna jest już od 18 r.ż.

23 października 2018
Złotówka i Euroexpert z zarzutami Rzecznika UOKiK

Złotówka i Euroexpert z zarzutami Rzecznika UOKiK

Rzecznik UOKiK, obecnie prowadzący ponad 60 postępowań wyjaśniających wobec instytucji pożyczkowych, postawił zarzuty dwóm z nich. Pierwszym oficjalnym ukaranym jest pomorska grupa Złotówka, złożona ze Spółek Złotówka Bis, Złotówka Duo oraz Złotówka Three. Pożyczkodawca jest oskarżony o udzielanie refinansowania w niedozwolonym przez prawo zakresie. Refinansowanie to było udzielane wielokrotnie i tylko w ramach pokrewnych spółek, co sprawiało, że finalne koszty pożyczki były dla klienta sporo większe, niż przewiduje ustawa antylichwiarska. Zarzuty wobec drugiego pożyczkodawcy, Euroexpert, dotyczą natomiast nieprzestrzegania przepisów ustawy o kredycie konsumenckim w zakresie ponownego przeliczenia prowizji w przypadku wcześniejszej spłaty pożyczki. Konsumenci korzystający z tego prawa w Euroexpert wciąż musieli zapłacić całość wyliczonej początkowo prowizji, która stanowiła nawet 30% kwoty pożyczki.

2 października 2018
Aktualności

Profi Credit na czeskim rynku pożyczkowym

Profi Credit, jeden z największych pożyczkodawców w Polsce specjalizujący się w udzielaniu pożyczek na raty w wysokości do 25 tysięcy złotych, rozpoczyna swoją działalność w Czechach. Nie jest to prawdziwy podbój rynku czeskiego, a jedynie rozpoczęcie tam działalności pod znaną nam już nazwą. Firma Profireal Group, czyli kreator marki Profi Credit, jest bowiem jedną z największych instytucji pożyczkowych na terenie Europy Środkowo-Wschodniej i od wielu lat działa nie tylko w Czechach, ale również na Słowacji, w Bułgarii oraz Rosji. Miejmy nadzieję, że „nowo” tworzona marka osiągnie u naszych sąsiadów tak samo dobre wyniki, jak u nas – ponad 3,8 miliardów złotych pożyczonych swoim klientom.

28 września 2018
Ostrzeżenie
Dampozyczke.pl logotyp

Uwaga na dampozyczke.pl - wysokie opłaty za SMS

Od jakiegoś czasu po Internecie krąży wyjątkowo atrakcyjna oferta serwisu dampozyczke.pl. Jest to serwis pośredniczący, rzekomo udzielający pożyczek od prywatnych inwestorów. Zgodnie z informacjami przedstawionymi na stronie internetowej, dampozyczke.pl może udzielić pożyczki bez sprawdzania baz BIK i KRD. Jest to więc oferta dla zadłużonych, bez zdolności kredytowej i z bardzo wysoką akceptowalnością wniosków. Niskie raty i kwota pożyczki do 25 000 złotych bez poręczenia ani zastawu wydają się idealne. Niestety tak nie jest. Aby złożyć wniosek o pożyczkę, konieczne jest wysłanie SMS, za którego opłata wynosi ponad 30 złotych. Jak można się domyślić, wniosek nie zostanie rozpatrzony a serwis dampozyczke.pl wcale nie zajmuje się udzielaniem pożyczek, tylko żeruje na niewiedzy pożyczkobiorców i opłatach za wiadomości. Rzetelny i uczciwy pożyczkodawca nigdy nie poprosi swojego klienta o żadną opłatę przed udzieleniem pożyczki i warto o tym pamiętać.

27 września 2018
Promocja

Darmowa pożyczka na start 4x0 w Provident

Wszystkie osoby, które jeszcze nie korzystały z usług firmy Provident, a zastanawiają się nad wzięciem pożyczki na raty, powinny poważnie rozważyć ofertę pożyczki 4×0 dostępnej w tej firmie. Jest to oferta bardzo korzystna, bo – uwaga – całkowicie darmowa. Można o nią wnioskować w całości przez Internet i, aby ją otrzymać, wystarczy być nowym klientem firmy i mieć pożądaną zdolność kredytową. W ten sposób można pożyczyć od 500 do 1500 złotych i oddać tylko tyle, ile się pożyczyło. Warunek takiej promocji jest tylko jeden i jest nim terminowa spłata wszystkich czterech, równych rat. Jeśli tak się stanie, RRSO takiej pożyczki wyniesie 0%. Opinie o firmie Provident możesz przeczytać -> tutaj. Wszystkie formalności nie powinny zająć więcej niż kilkanaście minut.

25 września 2018
Aktalności

Rebranding marki Efino na Lendon Raty

Spółka Creamfinance, będąca właścicielem marek takich jak Efino i LendOn postanowiła ujednolicić swoją ofertę, w związku z czym Efino – oferujący pożyczki na raty w wysokości 10 000 złotych do spłaty w ciągu maksymalnie 24 miesięcy – zacznie funkcjonować jako Lendon Raty. Zmiany rebrandingowe obejmą przede wszystkim kwestie wizerunkowe i graficzne marki. Bez obaw mogą pozostać więc ci pożyczkobiorcy, którzy aktualnie spłacają swoje zobowiązania w Efino. Nowi pożyczkobiorcy, którzy brali pod uwagę zaciągnięcie pożyczki w Efino również nie są na straconej pozycji i będą mogli skorzystać z pożyczki na takich samych lub podobnych warunkach.

24 września 2018
Promocja
Inbank logotyp

Rankomat wprowadza sprzedaż ratalną ubezpieczeń AC i OC

Wzrost cen za ubezpieczenia komunikacyjne o ponad 40% sprawił, że wielu użytkowników samochodów miało problem z opłaceniem ubezpieczenia w jednej transzy. Naprzeciw temu problemowi wyszła właśnie kooperatywa Inbank z porównywarką ubezpieczeń Rankomat. Kierowcom zaproponowana została możliwość wykupienia ubezpieczenia online oraz rozłożenie płatności na 12 miesięcy. Sprzedaż ratalna dostępna jest przy wyborze jakiegokolwiek ubezpieczyciela znajdującego się w porównywarce, niezależnie od tego, czy on sam takie rozwiązanie umożliwia. Osoba wykupująca ubezpieczenie AC i OC zostanie bowiem obsłużona przez Inbank i to jemu będzie spłacać raty. Wszystkie formalności z tym związane mogą zostać załatwione w całości przez Internet.

21 września 2018
Aktualności
Mutum logotyp

15 000 złotych w nowej pożyczce na raty w Mutum

Mutum to nowa marka pożyczkowa stworzona przez globalnego gracza pożyczkowego, firmę Aasa. Tym razem stworzona została oferta pożyczki na raty, z której skorzystać mogą obywatele Rzeczpospolitej Polskiej w wieku 20-80 lat. Osoby, które mają zdolność kredytową i nie figurują w rejestrach dłużników BIG, mogą zaciągnąć pożyczkę w maksymalnej wysokości 15 000 złotych i spłacić ją w okresie od 12 do nawet 36 miesięcy. Elastyczne warunki, niskie RRSO (już od 43,60%) oraz możliwość wzięcia pożyczki bez przelewu weryfikacyjnego z pewnością zainteresują wielu potencjalnych pożyczkobiorców.

1 2 3 4 5 6 7 8

Nowe nie zawsze lepsze

Choć warto analizować oferty nowych pożyczkodawców, oferowane przez nich chwilówki nie zawsze będą atrakcyjniejsze od tych, już dostępnych. Wybierając pożyczkę, zwracaj uwagę przede wszystkim na wysokość kosztów okołopożyczkowych. Sprawdź także, jakie opłaty za przedłużenie terminu spłaty oraz działania windykacyjne naliczy pożyczkodawca. Jeśli to możliwe, wybierz firmę, oferującą darmową pożyczkę dla nowych klientów. Pamiętaj jednak, że warunkiem braku opłat jest terminowa spłata. Upewnij się więc, że w ciągu 30 lub 60 dni (w zależności od okresu spłaty w „Twojej” firmie) zdołasz zgromadzić całą potrzebną kwotę.