Na co zwrócić uwagę w przypadku pożyczki odnawialnej?

Pożyczka odnawialna to produkt finansowy, który został przygotowany z myślą o osobach często korzystających z pożyczek gotówkowych. Mowa tu zarówno o tych osobach, które pozyskane środki przeznaczają na regulowanie bieżących zobowiązać, jak realizację planów. W takich przypadkach kłopotliwe mogłoby okazać się podpisywanie umowy – spłacanie pożyczki – szukanie kolejnej oferty – ponowne podpisywanie umowy itd. Pożyczka odnawialna znacząco minimalizuje formalności, których należy dopełnić. Co warto wiedzieć o pożyczkach odnawialnych? Na co zwrócić uwagę, decydując się na nie?

Pożyczka odnawialna – co to takiego?

Pożyczka odnawialna powstała na wzór tradycyjnego kredytu odnawialnego. Na polskim rynku pojawiła się kilka lat temu. Od tego czasu do produktu finansowego przekonuje się coraz więcej osób. Pożyczka pozabankowa umożliwia elastyczne, swobodne korzystanie z przyznanych przez firmę pozabankową środków na tzw. linii pożyczkowej. Tym samym ogranicza formalności, które towarzyszą ponownemu zaciąganiu kolejnego zobowiązania. Gdyby nie pożyczka odnawialna, klient musiałby po spłaceniu jednego zobowiązania, podpisać kolejną umowę pożyczkową. Stali klienci, którzy mają założone konto w serwisie danego pożyczkodawcy, co prawda mają ułatwiony proces wnioskowania o kolejną pożyczkę (nie muszą m.in. ponownie uzupełniać formularza z danymi osobistymi, dokonywać przelewu weryfikacyjnego). Jednak i tak muszą dopełnić pewnych formalności, aby otrzymać wsparcie finansowe. Pożyczka odnawialna skutecznie eliminuje wszelkie uciążliwości i jest wygodną formą długotrwałego kredytowania swoich planów oraz wydatków.

Zasady działania pożyczki odnawialnej

Zasady towarzyszące pożyczkom odnawialnym regulowane są zapisami zawartymi w umowie. Z tego też względu nie ma jednego schematu działania takiego produktu finansowego. Każda firma pozabankowa może dowolnie ustalić parametry pożyczki, zasady jej przyznawania oraz korzystania z przyznanych środków. Rozważając skorzystanie z pożyczki odnawialnej, warto więc zapoznać się z warunkami zawartymi w konkretnej umowie. W dokumencie powinny się znaleźć informacje o:

Po zawarciu umowy pożyczki odnawialnej pożyczkobiorca otrzymuje do dyspozycji pewną, umówioną kwotę pieniędzy. Może z niej swobodnie korzystać przez cały okres obowiązywania umowy. Częściowa lub całościowa spłata zobowiązania umożliwia ponowne „zaciągnięcie” pożyczki do ustalonego w umowie limitu. Warunkiem jest jednak terminowe dokonywanie płatności (np. do 10. dzień każdego miesiąca). Opóźnienia w spłacie zobowiązania mogą skutkować wypowiedzeniem umowy pożyczki przez pożyczkodawcę oraz rozpoczęciem procedury windykacyjnej.

Odsetki naliczane są od aktualnie wykorzystanej kwoty. Z reguły pożyczkodawcy wymagają, aby co miesiąc klient zwrócił określoną sumę, określaną jako minimalną.

Zalety pożyczki odnawialne

Jakie są zalety pożyczki odnawialnej? Czy warto z niej skorzystać? Oto podstawowe plusy tego produktu finansowego:

Pożyczka odnawialna – na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę, decydując się na pożyczkę odnawialną:

Jakie firmy pożyczkowe mają w swojej ofercie pożyczkę odnawialną?

Gdzie szukać pożyczki odnawialnej? Jednym z pożyczkodawców oferujących ten specyficzny rodzaj produktu finansowego jest Banknot. Maksymalna wysokość pożyczki to 5000 złotych, przy okresie trwania umowy 4 miesiące. Aby otrzymać pożyczkę odnawialną w firmie Banknot, należy: