Kredyty InBank

Ocena: 4
(ilość ocen: 1)

Inbank to instytucja założona w 2011 roku w Estonii (na podstawie zezwolenia estońskich władz nadzorczych Finantsinspektsioon). Celem banku internetowego jest maksymalne uproszczenie procesu obsługi klienta (z wykorzystaniem nowych technologii). Obecnie oddziały Inbanku działają w Niemczech, Austrii i Polsce oraz na Łotwie. Podstawą oferty produktowej są pożyczki, kredyty gotówkowe i samochodowe skierowane w stronę osób indywidualnych oraz przedsiębiorców. W ofercie InBanku dostępne są także lokaty.

Inbank strona internetowa

Ta oferta jest nieaktualna

SPRAWDŹ POLECANE OFERTY

Lendon.pl logo
Ocena: 3.49
(ilość ocen: 47)
Kwota pożyczki

500 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Netcredit logo
Ocena: 3.98
(ilość ocen: 48)
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Vivus.pl logo
Ocena: 4.11
(ilość ocen: 51)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 61 dni

Kredyty, pożyczki w Inbanku – wady i zalety

Inbank ogranicza formalności do minimum i pozwala klientom pożyczyć pieniądze przez Internet (bez konieczności wizyty w siedzibie banku). Pożyczkobiorca ma możliwość wyboru kwoty (do 50 tys. zł) oraz okresu i terminu spłaty zadłużenia. Inbank bardzo szybko weryfikuje wnioski i podejmuje decyzję kredytową (gotówka może trafić na Twoje konto w 1 dzień).

Usługi są w pełni bezpieczne (nad działaniem Inbanku czuwa estoński Finantsinspektsioon).
Słabszą stroną oferty są wysokie koszty całkowite pożyczek i kredytów (instytucja stosuje dużo wyższe prowizje i oprocentowania niż tradycyjne banki stacjonarne).

Ile mogę pożyczyć w Inbanku?

W ofercie Inbanku dostępne są pożyczki ratalne od 1 000 do 4 000 zł na okres od 1 do 4 miesięcy. Instytucja oferuje również kredyty gotówkowe od 2 000 do 50 000 zł na okres od 4 do 72 miesięcy (6 lat).
Nową propozycją Inbanku jest kredyt samochodowy online (bez zabezpieczenia) w wysokości od 4 000 do 50 000 zł na 4-72 miesiące (kredyt wybiera wiele osób kupujących auto na rynku wtórnym).

Jakie warunki muszę spełnić, aby skorzystać z oferty Inbanku?

Oferta Inbanku skierowana jest w stronę osób, które:

• posiadają polskie obywatelstwo,
• są na stałe zameldowane na terenie Polski,
• ukończyły 22 lata,
• posiadają miesięczne dochody co najmniej 600 zł (należy udokumentować, że są one uzyskiwane minimum od 3 ostatnich miesięcy).

Jak wygląda weryfikacja danych w Inbank?

Inbank weryfikuje dane wnioskodawców poprzez przelew weryfikacyjny – należy przelać 1 zł na podany rachunek. Musimy być jedynym właścicielem takiego rachunku, a dane, zapisane w banku, muszą zgadzać się z podanymi we wniosku (imię i nazwisko, adres).

Jak uzyskać pożyczkę lub kredyt w Inbanku?

Na stronie Inbanku dostępne są wygodne suwaki, które pozwalają wybrać wysokość pożyczki ratalnej lub kredytu gotówkowego oraz okres kredytowania. Po ustawieniu odpowiednich parametrów, należy kliknąć pole „złóż wniosek”. Osoby, które korzystają z oferty po raz pierwszy, muszą zarejestrować się w serwisie – należy podać dane osobowe, ustawić hasło dostępu i podpisać umowę o dostępie do bankowości elektronicznej (Inbank stosuje kody SMS).

Kolejnym krokiem jest zalogowanie się na swoje konto w bankowości elektronicznej i wypełnienie intuicyjnego wniosku o pożyczkę. Następnie bank poprosi o weryfikację podanych danych (przelew weryfikacyjny).
Kolejnym krokiem jest weryfikacja wniosku przez bank internetowy i wydanie decyzji. Gdy pożyczka lub kredyt zostaną przyznane, klient otrzyma umowę, którą podpisuje za pośrednictwem specjalnego kodu SMS (przesłanego na podany numer telefonu). Po dopełnieniu formalności, Inbank przelewa gotówkę na konto.

Kredyt samochodowy w Inbanku

W ofercie Inbanku dostępny jest także kredyt samochodowy (od 4 tys. do 50 tys. zł). Pożyczone środki można przeznaczyć na zakup auta, quada, motocykla lub innego pojazdu mechanicznego do 3,5 tony. Kredyt dostępny jest online i nie wymaga zabezpieczeń (Inbank nie dokonuje wpisu w dowodzie rejestracyjnym, nie stosuje zastawu rejestrowego ani cesji umowy ubezpieczeniowej).

Jedynym wymogiem jest dostarczenie dokumentu potwierdzającego zakup pojazdu – może to być kopia umowy kupna-sprzedaży lub faktury VAT. Dokument musi trafić do Inbanku nie później niż po 30 dniach (termin jest liczony od momentu podpisania umowy kredytowej).

Jakie dokumenty muszę przedstawić?

Gdy chcesz uzyskać kredyt lub pożyczkę w Inbanku, musisz przygotować:

• dowód osobisty,
• dokument, który potwierdzi Twój dochód (może to być zaświadczenie o zatrudnieniu i dochodach wydane przez pracodawcę lub wyciąg z konta potwierdzający dochody z 3 ostatnich miesięcy),
• skan legitymacji rencisty (w przypadku osób posiadających dochody z tego tytułu),
• skan umowy najmu (gdy dochody pochodzą z najmu),
• skan zaświadczenia z UG o dochodowości z gospodarstwa rolnego (w przypadku rolników),
• PIT 36/36L/28 za poprzedni rok (w przypadku osób prowadzących DG).

W jakich bazach Inbank weryfikuje dane?

Inbank weryfikuje dane swoich potencjalnych klientów w Biurze Informacji Kredytowej (BIK).

Jakie koszty pożyczkowe poniosę?

Na stronie Inbanku udostępniony jest specjalny kalkulator. Narzędzie to pozwala dokonać kalkulacji miesięcznej raty i całkowitej kwoty kredytu lub pożyczki.

Jak wygląda spłata pożyczki w Inbanku?

Raty kredytu lub pożyczki musimy spłacać według dostarczonego harmonogramu. Pieniądze należy przelać na konto:

AS Inbank SA Oddział w Polsce, Bank BZ WBK – 18 1090 1056 0000 0001 3404 4700.

W tytule przelewu wpisuje się numer umowy pożyczkowej.

A co, gdy spóźnię się ze spłatą?

Spóźnienie w spłacie rat upoważnia Inbank do rozpoczęcia procedury windykacyjnej.

Czy mogę spłacić pożyczkę przed terminem?

Inbank umożliwia spłatę pożyczki przed terminem (bez ponoszenia z tego tytułu dodatkowych kosztów).

opinie ikona

Opinie

Inbank posiada bogatą ofertę pożyczek i kredytów gotówkowych przyznawanych na jasnych warunkach.