Jak mogę sprawdzić czy jestem w KRD?

Krajowy Rejestr Długów to baza często sprawdzana przez banki i firmy pożyczkowe. Czy można internetowo sprawdzić jakie wpisy widnieją w KRD na nasz temat i jak to zrobić?

KRD, czyli wiemy o Twoich długach

KRD, czyli Krajowy Rejestr Długów, jak sama nazwa wskazuje zawiera przede wszystkim informację dotyczące naszych długów, a więc przeterminowanych zobowiązań których nie opłaciliśmy. Nieterminowi klienci (indywidualni oraz firmy) mogą zostać zgłaszone do KRD w przypadku różnych zaległości. Może to być zarówno rata kredytu w banku, rachunki za energię, czy mandat.Logo KRD - Krajowego Rejestru Długów

Obecność w KRD a pożyczka

Z obecnością w KRD można spokojnie żyć do czasu gdy będziemy chcieli przykładowo wystąpić o kredyt/pożyczkę. Jak powszechnie wiadomo, banki (czasem także firmy pożyczkowe) sprawdzają naszą wiarygodność i zdolność kredytową.

Poniżej znajdziesz listę pożyczek krótkoterminowych bez sprawdzania w KRD:

Oferty pożyczek krótkoterminowych

kuki.pl logo
Ocena: 3.64
(ilość ocen: 33)
Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Netcredit logo
Ocena: 3.98
(ilość ocen: 48)
Kwota pożyczki

300 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Wandoo logo
Ocena: 3.27
(ilość ocen: 11)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Wandoo logo
Ocena: 3.27
(ilość ocen: 11)
Kwota pożyczki

100 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Kwota pożyczki

200 - 5000 zł

Czas na spłatę

1 - 30 dni

Szybka Gotówka logo
Ocena: 3.54
(ilość ocen: 44)
Kwota pożyczki

400 - 5000 zł

Czas na spłatę

7 - 65 dni

Smart pożyczka logo
Ocena: 3.16
(ilość ocen: 18)
Kwota pożyczki

200 - 3000 zł

Czas na spłatę

30 - 30 dni

Krajowy Rejestr Długów jest jedną z częściej sprawdzanych baz przy rozpatrywaniu wniosków o finansowanie (popularnych jest również BIK). Obecność negatywnych wpisów w KRD może znacząco obniżyć nasze szansę na uzyskanie kredytu/pożyczki lub wręcz to uniemożliwić.

Z pewnością jesteś ciekaw czy, i jak można sprawdzić informacje na swój temat w KRD. Jest to możliwe, co więcej – bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem strony internetowej KRD. Po założeniu konta „Fairpay” na stronie KRD zyskasz dostęp do informacji kto i za co ewentualnie zgłosił Cię do KRD. Warto dodać iż w KRD można znaleźć również pozytywne wpisy.

Klikając „załóż konto” będziemy musieli wypełnić formularz rejestracyjny swoimi danymi osobowymi (konieczne jest również podanie PESEL oraz serii i numeru dowodu osobistego). Poproszony zostaniesz również o ustalenie hasła do Twojego nowego konta (login będzie stanowił Twój PESEL).

Po rejestracji będzie konieczne jeszcze potwierdzenie twojej tożsamości (poprawności podanych danych + uniemożliwienie podszywania się przez kogoś innego), aby zyskać dostęp do pełnej funkcjonalności konta. Można to zrobić poprzez wysłanie skanu dokumentu tożsamości (w przeciwieństwie do BIK-u jest to jedyna dostępna metoda).

Po otrzymaniu przez KRD potwierdzenia tożsamości Twoje konto zostanie aktywowane i będziesz miał już dostęp do swojej historii w KRD. Raport KRD który możesz wówczas wygenerować jest identyczny z tym, który może pobrać bank, firma pożyczkowa, czy też inna instytucja.

Czy Konto w KRD jest płatne?

Przez pierwszy rok prowadzenie konta w KRD jest całkowicie darmowe. Po tym czasie przekształca się ono automatycznie w również bezpłatne „Konto Minimum„. Dostępne po roku jest jednak również „Konto Indywidualne„.