Zamieszkała nieruchomość z licytacji komorniczej

Markowicz
2018-10-17 09:55:05
Jak wam się wydaje, czy warto kupować zamieszkała nieruchomość - chodzi o mieszkanie w bloku należącym do wspólnoty mieszkaniowej. Pytanie, co w sytuacji, gdy wylicytuję mieszkanie, a osoby które w nim mieszkają nie będą się chciały z niego wyprowadzić? Prawo lokatorskie jest w tym przypadku tak skonstruowane, że to lokatorzy a nie właściciele dysponują nieruchomością... jak wam się wydaje? Jak oszacować ryzyko?
2018-10-22 12:19:39
Wygranie licytacji w dobrej cenie, to dopiero połowa sukcesu. Druga połowa sukcesu, to przejęcie nieruchomości, a umówmy się, trzeba liczyć się z tym, że dłużnicy dobrowolnie się nie wyprowadzą. Skoro się nie wyprowadzą, to potrzeban będie eksmisja, a eksmisja to proces złoony i może trochę potrwać, bo po pierwsze to miasto musi załatwić lokal komunalny (bo nie ma eksmisji na bruk), a tak długo jak długo nie załatwi, nieruchomość nie będzie mogła zostać uwolniona.
2018-10-22 13:29:32
Dodać jeszcze należy, że w Polsce można jedynie przez pół roku dokonywać eksmisji do przybytku (no chyba, że jest lokal zastępczy), bo w okresie zimowym - a więc teraz, wg prawa nie można dokonać eksmisji. A ktoś kto nielegalnie zamieszkuje nieruchomość nie pewnie na swoje prawa. Inną kwestią jest to, że wynajem to w PL spore ryzyko.
2018-10-23 13:10:34
Do każdego przypadku należy podchodzić indywidualnie. Prawdą jest, że mogą być z tego problemy, dlatego zanim przystąpicie do licytacji, sprawdźcie jak przedstawia się sytuacja materialna danej rodziny, czy mają gdzie pójść, w przypadku gdy będą musieli opuścić lokal - czy będą czekali na pomoc państwa oraz lokal zastępczy. Sprawdź w końcu dostępność lokali komunalnych, czy trzeba długo czekać... to wszystko są czynniki które powinny być analizowane i brane pod uwagę.
2018-10-23 14:51:59
Z drugiej strony bardzo trudno jest trafić na opuszczoną nieruchomość, będącą we względnie dobrym stanie. Ba! Nawet jak się trafi, to potencjalnych nabywców jest tak wielu, że szybko może dojść douzyskania ceny rynkowej lub nawet co gorsze przebicie ceny rynkowej.
2018-10-24 09:31:36
Zamieszkała nieruchomość, po zakupie licytacji komorniczej to problem. To czy duży to problem, uzależnione jest od tego, osoby ją zamieszkujące mają gdzie się wyprowadzić. Kolejna sprawa, to koszta - skoro licytacja została wygrana, to wszystkie media, zużycie, prądy lecą na nowego właściciela - warto o tym wiedzieć.
2018-10-25 11:56:17
Musiałaby to być naprawdę tania nieruchomość, aby skłoniła mnie do zakupu razem z lokatorami. Bo tak jak ktoś tutaj zauważył, prawo mamy takie, że jak ktoś się uprze, to się nie wyprowadzi i nic tak naprawdę nie można zrobić...
2018-11-12 12:09:14
Ciężki temat, bo jeżeli ktos się uprze, to będzie znajdował takie kruczki prawne, że będzie wydłużał czas eksmisji do maksimu. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji osób zamieszkujących daną neiruchomość. Ja bym poszedł i zaproponował np 3000 zł, za to, że się wyprowadzą - myślę, że by się zgodzili, skoro kasa jest im potrzebna.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>