Zajęcie konta przez komornika

zadłużony dłużnik
2018-03-20 11:31:04
Miewam problemy ze spłatą pożyczki, spłacam, ale opóźnienia są znaczne. Zastanawiam się czy gdyby firma u której zaciągnąłem pożyczkę zleciła ściągnięcie długu komornikowi, to ten automatycznie zajmuje konto? Bo przecież ma takie narzędzia? I czy to wszystko dzieje się bez mojej wiedzy?
2018-03-21 12:25:21
Coraz częściej dzieje się to niejako z automatu. Komornik zajmuje określone kwoty na podstawie tytułu egzekucyjnego który posiada. Często jest tak, że dowiadujemy się o tym niejako po fakcie Nie może też zabrać wszystkiego, są ograniczniki ustawowe, że musi zostawić kasę na przeżycie, na wegetację 🙂
2018-03-22 09:18:29
Nie tylko komornik może zająć konto. Instytucje skarbowe tylko czyhają na nasze pieniądze. I tak, zanim zwrócą nadpłacony podatek dochodowy to wysyłają zapytania do różnych instytucji, czy podatnik nie zalega z płatnościami. Jeżeli zalega, to zwrot jest pomniejszony o te kwoty. Kuriozum, ale tak jest. Co do zajęć komorniczych, to nie ma to większego znaczenia czy może zająć, czy nie może zająć. Jak mamy z czego to i tak ściągnie.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>