Usługa Instantor w celu weryfikacji tożsamości - pożyczka online

praktykujący
2018-12-27 09:19:24
Wiele ofert chwilówkowych jak np ta w Ferrarum w celu weryfikacji tożsamości użytkowanika, czyli osoby która siedzi po drugiej stronie i chce zaciągnąć pożyczkę, korzysta z usługi Instantor. Jest więc to teoretycznie alternatywna metoda do przelewów autoryzacyjnych (bo szybsza) - pytanie czy bezpieczniejsza? Bo w firmach pożyczkowych piszą, że jest bezpieczna: ale jak jest w praktyce?
2019-01-03 08:02:37
Gdyby nie była bezpieczna, to myślisz, że ktoś by z tego korzystał? A tak się składa, że popularność rośnie, w zasadzie z miesiąca na miesiąic. Zasada jest bardzo prosta, aplikacja posiada algorytmy,które na podstawie informacji z konta bankowego (tak trzeba się zalogować, aby aplikacja mogła sporządzić raport), w kilka chwil informuje na temat wiarygodności finansowej. Jest to uproszczona wersja tego co np w systemie brytyjskim funkcjonuje od lat. Chcesz zaciągnąć usługę A (np zaciągnąć telefon na abonament), musisz pokazać rachunki które opłacasz za internet, za ogrzewanie czy energię elektryczną. Przy czym raport to nie jest historia operacji. Raczej coś na zasadzie - tak jest wiarygodny, nie nie jest wiarygodny.
2019-01-03 12:46:52
Korzystałem - pewnie to jest jakaś forma inwigilacji, ale co mam zrobić? Czy inne sposoby weryfikacji tożsamości, nie opierają się na podobnych procedurach? No właśnie, odpowiedźcie sobie na to sami. W sumie nie ma na co odpowiadać, bo odpowiedź wydaje się być oczywista.
2019-01-03 14:00:17
tak na dobrą sprawę, to ta usługa działa w tle, więc nie wiadomo do końca jakie raporty są wysyłane, ale z opisu wynika, że żadne wrażliwe dane nie są przesyłane do odbiorców końcowych. poza tym jest to aplikacja stworzona przez zupełnie inny podmiot, niż podmiot który udziela pożyczki. można więc domniemywać, że wykonany jest w tak sposób, aby pogodzić zarówno interesy pożyczkobiorców oraz pożyczkodawców.
2019-01-04 11:39:43
I tak w sieci nie ma prywatności... ludzie sami nie dbają o swoją prywatnósć (patrzcie facebooki czy instagramy)... A jeżeli chodzi o tą usługę, to w chwili obecnej nie ma lepszej, szybszej i myślę, że bezpieczniejszej. Na pewno jest to bezpieczniejsze od przekazywania skanu dowodu osobistego kurierowi.
2019-01-07 08:45:44
Zanim zaczniemy krytykować Instantor to popatrzmy jaką mamy alternatywę? Przelew autoryzacyjny: ok, jest to opcja, która jest nadal popularna w wielu firmach pożyczkowych czy bankach - ale taki przelew potrafi zająć trochę czasu (nawet 1 dzień roboczy). Druga opcja to podpisanie umowy za pośrednictwem kuriera - to jeszcze gorsza opcja, bo wówczas traci się kontrolę zarówno nad umową jak i nad skanem dokumentu tożsamości.
2019-01-08 11:44:43
Korzystałem już dwukrotnie, w dwóch różnych firmach pożyczkowych. Nie ma wielkiej filozofii tym związanej. Powiedziałbym, że jest to aplikacja banalnie prosta. Dokładnie sobie o niej poczytałem przed użytkiem. Raport polega na tym, że nie przesyłaja mojego wyciągu z konta, tylko ogólne informacje o wpływach i wypłatach, na podstawie których można określić z dużym prawdopodobieństwem, czy jestem wypłącalny. Do tego się to sprowadza.
2019-01-14 21:25:08
nie mam zamiaru niczego instalować na swoim telefonie czy komputerze, w celach inwigilacji.. już chyba wolałbym pójść do placówki i zrobić to stacjonarnie. Opcjonalnie przelać tego 1 grodza na konto, aby mogli mnie zweryfikować. nie mam po prostu zamiaru dawać im na tacy całej historri moich transakcji czy co tam jeszcze zostanie przeanalizowane. a słyszeliście o czymś takim jak prywatność?
2019-01-14 22:29:44
Do Orkan: Proponuję doczytać jak dział aplikacja Instantor, bo to co napisałeś, niepokrywa sięz rzeczywistością. Aplikacja ta nie jest w stanie przejąć twojego konta, niejest też w stanie dokonać przelewu czy innej operacji. Jest za to w stanie ocenić,na podstawie algorytmu matematycznego, czy Twój bilans na konciebankowym jest dodatni czy ujemny i na tej podstawie zweryfikować zdolność kredytową. Jest w100% bezpieczna, co wynika z jej budowy i specyfikacji, kóra jest przecież powsszechnie dostępna.
2019-01-22 14:55:39
Zupełnie nie ma się czego bać. Łatwa w użyciu i z tego co sprawdzałem, nie przesyła wrażliwych danych np co i gdzie kupujemy. Sprawdza natomiast ogólną sytuację na koncie bankowym. Informacja ta jest przesyłana do decydenta, który decyduje o przyznaniu lub nie przyznaniu pożyczki.
2019-01-25 10:47:52
Mam nadzieję, że jakiś nadzorca państwowy dba o to, aby aplikacja wysyłała tylko takie dane, jakie są niezbędne do weryfikacji kredytobiorcy. A nie, że analizowane są też przelewy, tytuły przelewów - oraz gdzie i co kupujemy. Bo jeżeli tak by się działo, to byłoby lekkie przegięcie.
2019-01-28 14:38:36
Dlatego też, każdy powinien mieć dwie opcje do wyboru, czy nawet więcej. Skorzystanie z tej aplikacji, przelew autoryzacyjny czy jeszcze jakieś inne opcje weryfikacji tożsamości. Bo pewnie będą i takie osoby, które widząc, że jedyną opcją weryfikacji tożsamości jest Instantor, zrezygnują z zaciągnięcia pożyczki.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>