Upadek firmy pożyczkowej - co z kredytobiorcami?

Mariusz T.
2018-11-27 12:59:41
Jest to czysto teoretyczne pytanie, ale o różnych rzeczach się słyszy, a nie ma tak naprawdę firm, którym nie groziłby upadek. Co w sytuacji w której dana firma pożyczkowa upada pod naporem braku płynności finansowej? Co z klientami?
2018-11-28 09:45:43
Z pewnością nie jest tak, że upadek firmy pożyczkowej równa się automatycznie temu, że Twoje długi zostały anulowane. Co to to, nie. Firma ogłasza upadłość, wtedy gdy przestaje wybyć wypłacalna, ale wszelkie zobowiązania trzeba spłacać, chociażby po to, aby firma mogła uregulować swoje bieżące długi. Długi tez mogą zostać sprzedane innymi firmom, a one będą oczywiście je później egzekwowały.
2018-11-28 14:29:59
Powiem szczerze, że osobiście nie słysząłem o sytuacji, aby w Polsce upadła jakaś firma pożyczkowa czy nawet bank. Upadały spułki typu amber gold czy get back ostatnio - ale firmy pożyczkowe mają się dobrze i raczej upadek nie jest im straszny.
2018-11-29 09:25:16
Wprawdzie jest to czysto teoretyczna sytuacja, bo osobiście nie słyszałem, aby jakaś firma pożyczkowa upadła. Ale okey, rozważmy taki scenariusz. Co wówczas się dzieje. Firma przechodzi w stan likwidacji - a długi kredytobiorców są po prostu sprzedawane na zasadzie umowy cesji. Czyli Twoim wierzycielem będzie zamist firmy X, firma Y. Z twojego punktu widzenia w zasadzie nic się nie zmieni.
2018-11-29 12:38:41
Jest to czysto hipotetyczna sytuacja. Ale z punktu widzenia klienta, nie powinna ona zaprzątać mu głowy. Warto zwrócić uwagę na to, że firmy pożyczkowe nie przechowują pieniędzy klientów, więc nie może dojść w ich przypadku do takich afer jak ta z Amber Gold czy GetBack. Pełne ryzyko ponosza więc firmy pożyczkowe. Klienci po prostu muszą realizować umowę, która została z nimi podpisana.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>
Upadek firmy pożyczkowej – co z kredytobiorcami?
Oceń