Prywatne udzielanie pożyczek - umowa

Czajbajk
2019-04-19 08:22:07
Mam trochę kapitału i chciałbym zacząć na nim zarabiać więcej niż na lokacie bankowej. Myślałem, aby zacząć udzielać prywatnych pożyczek, tylko jak się skutecznie zabezpieczać? Umowa - wiadomo jak umowy traktowane są w naszym kraju, a ich egzekucja też pozostawia wiele do życzenia. Weksle - podejście do weksli również jest raczej negatywne. Jak to widzicie?
2019-04-25 10:25:03
Umowa - może być trochę za mało. Wiadomo, lepiej gdy jest niż jej nie ma. Dobrą forma zabezpieczenia jest jeszcze weksel. Weksel + deklaracja wekslowa. Na wekslu można od razu napisać określoną kwotę bądź zrobić na zasadzie weksla in blacno. Możliwości z tego zakresu jest więc stosunkowo dużo. Jest to ryzykowny biznes, wiec trzeba mieć świadomość, ze powinno być to odpowiednio dobrze zabezpieczone.
2019-04-29 13:18:15
Dla rodziny pożyczam na gębę - wiadomo, sa to sprawdzeni ludzie. Rzadko pożyczam komuś kogo dobrze nie znam. Ze znajomymi którzy chcą pożyczyć jakieś większe kwoty zwykle podpisuję umowy. Oni to rozumieją. Chodzi o to, aby pozostał po tym jakiś ślad. Wypadki chodzą po ludziach, a muszę mieć jakieś formy zabezpieczenia. Owszem, mógłbym teoretyczni wystawiać wekse, ale bez przesady, obcym staram się nie pożyczać.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>