Pożyczki prywatne, pożyczki społecznościowe a bezpieczeństwo?

Maciąg
2018-12-21 12:55:05
W sytuacji, gdy nie ma się zdolnośóci kredytowej, a kiepska historia w BIK (czy tam innych rejestrach dłużników), sprawia, że nawet firmy chwilówkowe niechętnie udzielają pożyczek, pozostaje rodzina lub pożyczki prywatne (lub społecznościowe). Pytanie tylko o kwestie bezpieczeństwa. Czy np pożyczki prywatne są również objęte ustawą antylichwiarską?
2019-01-03 09:07:57
Z tego co wiem, to ustawa antylichwiarska dotyczy wszystkich wszystkich form pożyczania pieniędzy na procent. No może z wyłączeniem lombardów, ale lombardy to jednak trochę inna forma usług. Wracając do tematu, to ustawa antylichwiarska w umowach pożyczkowych chroni pożyczkobiorców, przed nadmiernymi, niekontrolowanymi kosztami. Oczywiście jest jeszcze cała szara strefa, gdzie po prostu nie obowiązują umowy na papierze, a na słowo - ale tam są trochę inne reguły.
2019-01-07 09:41:18
Pożyczki społecznościowe są całkiem ok. Jaka jest różnica pomiędzy pożyczkami społecznościowymi a innymi formami pożyczek? A no taka,że w przypadku społecznowściwocyh, inwestorem może być każdy. Ja mogę być, ty możesz być. Inwestujesz, ale też i zarabiasz na oprocentowaniu. Ten model jest popularny w wielu krajach. Zwłaszcza w tych krajach, w których nie ma większego problemu ze ściąganiem długów.
2019-01-07 13:38:15
Ale czego tu się bać. Należy sformułować umowę... w umowie zawrzeć obowiązki obu stron. W tabeli opłat i ewentualnych prowizji sformułować, w jakich sytuacjach pożyczkobiorca zobowiązany jest ponieść dodatkowe koszta (zwykle wynikają one z przekroczenia terminu spłaty) i w zasadzie tyle. Jest jeszcze coś takiego jak rzecznik prawk konsumenta (w każdym powiecie). Można się do niego udać z zapytaniem, w przypadku wątpliwości.
2019-01-08 09:33:35
Nie żyjemy przecież w jakimś dzikim kraju, gdzie ten ma rację, kto ma siłę czy więcej pieniędzy. A przynajmniej tak to u nas powinno wyglądać w złożeniu. Ludzie nie powinni się obawiać nie wiadomo jakich konsekwencji swoich decyzji. To nie jest w końcu sprzedaż domu za 3 mln zł, tylko zwykła pożyczka, bardzo często na kilka stówek. Nie dajmy się więc zwariować.
2019-02-13 15:14:10
Jest umowa, są zobowiązania - czy tak naprawdę ma znaczenie źródło pożyczek? Przeciez i tak jest umowa która to wszystko reguluje. Z punktu widzenia konsumenta, nie ma większego znaczenia, czy będzie to firma pożyczkowa, bank a może pożyczka społecznościowa.
2019-02-14 08:27:37
Nie ma u nas zbyt wielu interesujących ofert typu pożyczki społecznościowe, ale myślę, że w miarę jak społeczeństwo będzie się bogaciło, będą pojawiały się takie inicjatywy, które przecież tak bardzo popularne są w krajach europy zachodniej - zwłaszcza w krajach anglosaskich. Zwykle są to korzystniejsze oferty od typowych szybkich pożyczek.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>