Pożyczka zabezpieczona wekslem

Gilbert
2019-01-25 08:53:02
Jest kilka firm pożyczkowych, a jeszcze więcej ofert pożyczek prywatnych, zabezpieczonych wekslem. Pytanie co sądzicie o tych wekslach? Czytam, to wiele osób na nie narzeka, zwłaszcza na weksle typu in blanco. Pytanie, czy to z punktu widzenia kredytobiorcy dostatecznie bezpieczna opcja?
2019-02-06 09:31:29
Weksel - ok, mozna to jakoś przeżyć. Pod warunkiem, że zarówno weksel oraz deklaracja wekslowa są jasno zdefiniowane i nie jest to weksel typu in blanco. Bo jeżeli tak jest to trochę lipa. Bo teoretycznie można tam wpisać każdą kwotę. Weksel - tak, weksel in blanco - nie.
2019-02-08 13:20:06
Wiecie dlaczego weksle są tak popularne? Powiem wam, bo jeżeli ktoś posiada względem nas jakieś zobowiązanie i go nie wypełnia, to przewód sądowy, uzyskanie satysfakcjonującego wyroku, to często jest karkołomna sprawa. Do tego droga i czasochłonna. Weksel to działanie na skróty, bo jego wykonanie dzieje się niejako z automatu.
2019-02-12 13:25:09
Weksel - dobra opcja. Sam jako wierzyciel wykorzystuję tą opcję. To taka droga na skróty, ale to jest warunek który stawiam - warunek konieczny.... Wbrew pozorom, nie jest to zbyt popularna opcja zabezpieczenia wierzytelności - co moim zdaniem, jest trochę dziwne.
2019-02-15 14:32:48
Muszę się zgodzić z przedmówcami, gdyby system sądowniczy działał sprawnie w tym kraju, gdyby można było szybko, efektywnie i sprawnie dochodzić różnego rodzaju roszczeń, wynikających z podpisanej umowy, to oczywiście nie trzeba byłoby wykorzystywać weksli do zabezpieczenia. Jest jak jest, dlatego też weksle są nadal popularne, pomimo, że w relacjach pomiędzy firmą a klientem, mogą być kością niezgody.
2019-02-19 12:13:56
Powiem szczerze, że nie rozumiem tego ogólnego wzburzenia dot. konieczności podpisywania weksla. Nie mam z tym problemu. Zwłaszcza, że w deklaracji wekslowej jasno jest opisane, kiedy mogą żądać realizacji weksla. Poza tym nie jest to weksel typu in blanco, tylko kwoty są mi znane, zdefiniowane. In blanco wiadomo jest to pewne ryzyko, bo teoretycznie mogą wpisać tam sobie dowolną kwotę.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>