Pożyczka przez internet - przelew tylko w dni robocze?

Szybki
2018-12-18 08:00:44
Jak to jest z tymi pożyczkami zaciąganymi przez internet. Mam konto w banku spółdzielczy, mały lokalny bank i podejrzewam, że żadna firma pożyczkowa nie ma w nim konta (co dawałoby w zasadzie natychmiastowy wpływ na konto). W związku z tym pojawia się pytanie, czy załóżmy, gdybym chciał zaciągnąć pieniądze w sobotę, dostaję pozytywną decyzję, to pieniądze pojawia się na moim koncie dopiero w poniedziałek po południu? Czy są jakieś szybsze sposoby?
2018-12-19 09:55:39
W różnych firmach chwilówkowych różnie to wygląda, ale faktyczne, zwykle odbywa się to w dni robocze, z tego względu, że na weekendy każdy kto pracuje w biurach robi sobie wolne. Opcjonalnie soboty mogą wchodzić jeszcze w grę (chociaż przelewy międzybankowe elixir są wstrzymane - pozostaje sorbinet, ale zwyklee chociaż nie zawsze, są to pewne dodatkowe koszta).
2018-12-19 13:19:26
Nie wiem czy zdajecie sobie z tego sprawę, ale wiele firm pożyczkowych posiada kotna w co najmniej kilku czasami kilkunastu bankach. Chodzi o to, aby mogły się wywiązać z obowiązania "Szybka pożyczka". I rzeczywiście tak jest, że posiadając konta w najpopularniejszych bankach pieniądze trafiają w zasadzie w ciągu kilku chwil na konto klienta. Oczywiście nie dotyczy to banków spółdzielczych, skoków i innych marginalnych banków w których nie opłaca się za bardzo posiadanie rachunku bankowego.
2018-12-19 14:48:10
To wynika z tego jak działają przelewy Elixir. Zwykle jest tak, że w ciągu dnia są 3 sesje przychodzące i 3 sesje wychodzące. Z interentu można nawet ściągnąć aplikację, która symuluje jak długo potrwa transfer z banku X do banku Y. Opiera się właśnie na sesjach Elixir które są publicznie dostępne.
2018-12-20 11:00:01
Nie tylko w dni robocze, bo wówczas sobota odpada. Zamiast zadawać pytania na forum, to najlepiej zadzwonić do jakiegoś pożyczkodawcy i dopytać. Zajmie to kilka chwil... ewentualnie podziel się rezultatami tej rozmwy, jak rozwiązują kwestie związane z przelewami.
2018-12-21 07:55:05
Zerknij jeszcze na specyfikację pożyczek, bądź w razie wątpliwości jeżeli ta informacja nie jest dostatecznie jasno podana, to zadzwoń na infolinie. Bo zwykle firmy pożyczkowe mają konta w różnych bankach. Podając swój nr rachunku, system rozpoznaje w jakim banku masz konto i może dobrać, jeden ze swoich licznych rachunków, aby dokonać przelewu wewnatrzbankowego który odbywa się w czasie rzeczywistym.
2019-01-07 12:31:46
Nie rozumiem, dlaczego w XXI wieku, gdzie teoretycznie wszystko powinno śmigać w czasie rzeczywistym. To nadal bazujemy na sysstemie chyba z lat 90tych, w których są te nieszczęsne sesje sesje. W wielu krajach europejskich przelewy międzybankowe są w zasadzie w czasie rzeczywistym. Tak jest np w UK.
2019-01-08 07:52:24
Odpowiem jak to wygląda na przykładzie Filarum. Firma ta posiada konta bankowe w kilku popularnych bankach takich jak: PKO BP, Pekao SA, Alior, Santander Bank Polska, mBank oraz Millenium Bank. Można więc przyjąć, że 70% klientów posiada konto bankowe w jednym z wymienionych banków. Skoro tak, to przelew pożyczkowy zostanie zrealizowany w czasie rzeczywistym. Pozostali niestety będą musieli poczekać, zwykle do kolejnego dnia roboczego.
2019-01-08 10:48:52
To ja tylko dodam, że przelewy wewnątrz tego samego banku odbywają się natychmiastowo. Wystarczy więc posiadąć konto w tym samym banku co firma pożyczkowa, a oni zwykle mają konta bankowe w kilku popularnych bankach, więc w większości przypadków, da się zaciągnąć pożyczkę w zasadzie natychmiastowo nawet w dni wolne od pracy.
2019-01-09 14:38:55
Są przecież różni pośrednicy typu bluepay za pośrednictwem których można w ciągu 10-15 min wykonywać przelewy międzybankowe.
2019-01-23 12:47:54
W sobotę, niedzielę i święta - czyli w dni w które banki nie pracują można równieiż zaciągać pożyczki gotówkowe. Np w Wonga, posiadają konta w takich bankach jak Alior Bank, t-mobile Usługi Bankowe, PKO BP, Credit Agricole, Euro Bank, FM Bank, mBank, Meritum Bank czy VW Bank. Krótko mówiąc, posiadając konto bankowe w jednym z wymienionych tutaj rachunków, można uzyskać przelew w 24/7.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>