Pożyczka gotówkowa a brak oficjalnych dochodów

Miranda
2019-01-29 11:54:55
Nie pracuję, więc nie mam dochodów wynikających ze stosunku pracy. Mam za to dochody związane z różnego rodzaju pracami, które można uznać, że są wykonywana "na czarno". Czyli jakiś tam miesięczny dochód jest w granicach od około 2 do 3 tys zł. Czy dla takich osób jak ja: czyli nie generujących oficjalnego dochodu, istnieje jakaś możliwość zaciągnięcia pożyczki? Jeżeli tak to gdzie i jaki byłby jej górny pułap?
2019-02-05 11:35:32
Tak się składa, że brak oficjalnych dochodów, nie jest jakimś szczególnym problem dla firm pożyczkowych, z tego względu, że jest to biznes podwyższonego ryzyka. Poza tym firmy pożyczkowe w przeciwieństwie do banków, nie są ograniczane przez rekomendacje od KNF-u, które mówią w jaki sposób należy sprawdzać zdolność kredytową. Zdolność kredytowa, to dla banków granica, za którą nie mogą dalej pożyczać.
2019-02-05 13:18:40
Gdyby dochody stanowiły barierę (a w zasadzie brak tych dochodów), to z automatu około połowy pożyczkobiorców straciłoby źródło finansowania swoich zakupów. Wysokie oprocentowanie ma zrekompensować ewentualne ryzyko, które w tej branży jest wyjątkowo duże.
2019-02-11 11:48:01
Nie wiem czy tutaj na forum jest sens zadawanie takich pytań. Piszę o tym, bo jest naprawdę mega dużo możliwości aby dopytać bezpośrednio na infolinii bądź nawet w jakimś punkcie stacjonarnym firmy pożyczkowej. Z tego co wiem, to brak oficjalnych, opodatkowanych dochodów nie jest problemem. Już większym problemem jest kiepska historia kredytowa.
2019-02-12 09:17:34
Wielkie mi mecyje. Nigdzie nie pracowałem, skończył mi się zasiłek dla bezrobotnych, a i tak nie miałem problemu z uzyskaniem pożyczki. A żadnych oficjalnych dochodów nie mialem. O nieoficjalnych dochodach nie chcę wspominać, bo przecież nieopodatkowana praca to przestępstwo.
2019-02-19 14:56:29
Mam znajomego, który od wielu lat nie podjął się żadnej legalnej prac [legalnej czytaj normalnie opodatkowanej]. Nigdy też nie miał większych trudności w uzyskaniu kredytu. Skoro on może, a przecież oficjalnych dochodów nie ma - to macie tutaj żywy przykład, że dochody te oficjalne nie są warunkiem koniecznym 🙂
2019-02-26 14:51:58
No dobra, skoro ludzie nie maja dochodu, to jak żyją? Jak płacą rachunki? Skąd mają pieniądze na życie, na utrzymanie samochodu, na wycieczki - bo przecież są takie osoby, które nie wykazują żadnego większego dochodu, lub dochód jest na poziomie 0 zł (bo takich przypadków wbrew pozorom również jest bardzo dużo).
2019-03-15 08:53:32
Zaciągałem już w swoim życiu kilka pożyczek, to te chwilówkowe tylko deklaratywnie wymagały ode mnie potwierdzenia, że jestem wypłacalny. Zwykle opierali się na informacjach z rejestru dłużników (BIK, BIG itd). Jak tam jest czysto i bez kiepskiej historii, to z dużym prawdopodobieństwem pożyczka zostanie przyznana.
2019-03-18 13:45:15
Wciąż jest wiele zawodów, w których płaci się na czarno. Mowa tutaj o sporej grupie osób pracujących w branży budowlanej, gdzie nikt nikogo nie zatrudnia na umowę, bo to niepotrzebnie podwyższa koszta wszystkiego. Dażę do tego, że takie osoby zarabiają znacznie więcej pieniedzy, a przy tym wykazują zerowy dochód. Mogą korzystać z całego szeregu świadczeń socjalnych, które przysługują ludziom bez dochodu.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>