Niespłacana pożyczka oraz wejście na hipotekę

Myślibór
2019-04-10 12:27:34
Skoro pożyczka nie była brana pod żadną hipotekę, to czy w przypadku braku jej spłaty - mówię tutaj o róznych powodach, na pewno nie bedę chciał się uchylać od jej spłaty, ale pytam czysto teoretycznie, czy wierzyciel będzie mógł wejść na hipotekę? Czy nie jest to możliwe?
2019-04-11 19:57:41
Przy drobnych długach nie zajmują hipoteki. To już nie te czasy.
2019-04-17 11:28:52
Aby hipoteka została zajęta, musi powstać zobowiązanie hipoteczne. Jeżeli go niema, droga do zajęcia hipoteki wcale nie jest taka prosta. Jak to wygląda w praktyce, można zajrzeć na licytacje komornicze, można zajrzeć do ksiąg wieczystych osób, które są zadłużone. Zwykle bywa tak, że jest jeden duży wierzyciel, oraz cały łańcuszek mniejszych wierzycieli, którzy sami z siebie nie mogliby doprowadzić do zajęcia hipoteki.
2019-04-17 14:23:16
Tyle tylko, że firmy pożyczkowe nie mają wcale takiej łatwej drogi aby zajmować hipoteki. Nawet gdy dług się skumuluje, to nie jest to takie proste. Ba! Z tego co wiem, to w ministerstwie sprawiedliwości opracowywane są nawet przepisy które w dużym skrócie mówią, że za drobne długi nie będą mogły być zajmowane i licytowane nieruchomości.
2019-04-19 12:41:49
O ile dłużnik posiada jakieś nieruchomości, to wcześniej czy później hipoteka zostanie zajęta, jeżeli długi nie będą spłacane. Ba! Nawet nie trzeba zaciągać kredytu hipotecznego, aby i tak wierzyciel mógł na hipotekę wejść. Fakty są więc takie, że nie ma większego sensu unikać spłaty długu, bo to wróci, jak bumerang.
2019-04-19 15:06:07
A widzieliście strony komorników? Ewentualnie te wszystkie portale na których publikowane są informacje na temat licytacji komorniczych. W dużym skrócie polegają na tym, że jest jeden główny wierzyciel, wierzyciel hipoteczny i jest cały łańcuszek mniejszych wierzycieli, którzy owszem, sami z siebie nie byliby w stanie wygenerować licytacji komorniczej, ale jak już się odbywa, to oczywiście chcą coś z tego uzyskać.
2019-04-23 08:05:22
Też interesuję się licytacjami komorniczymi. Do tych ewidentnie korzystnych, nawet nie startuję, bo jest tylu chętnych, że trudno jest się przebić ze swoją ofertą. Z punktu widzenia zainteresowanego, nie interesuje mnie za bardzo na jakie kwoty hipoteka jest obciążona, chociaż fakt, często są to długi pochodzenia bankowego lub parabankowego.
2019-04-24 08:51:40
Muszę powiedzieć, że udostępnienie informacji na temat ksiąg wieczystych w trybie online, zrewolucjonizowało analizowanie tego co znajduje się w księgach wieczystych, czy dana hipoteka jest zajęta czy nie. Z punktu widzenia kupującego (potencjalnego kupującego), jest to mega przydatna informacja, bo nie kupuje się kota w worku. A pisze to wszystko, bo dopóty na hipotece jakiejś nieruchomości nie siedzi komornik (bądź inny wierzyciel), dopóty można nią handlować, kupować/sprzedawac np w celu spłaty długu.
2019-04-30 09:12:53
A słyszeliście o tym, że ma pojawić się jakieś nowe prawo - podobno Ministerstwo Sprawiedliwości już na tym pracuje. Prawo dotyczące tego, że za drobne długi (nie zostało to jeszcze chyba zdefiniowane jakie konkretnie), nie będzie można wejść na hipotekę. Drobni dłużnicy - możecie spać spokojnie.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>