Niekorzystne i podejrzane paragrafy w umowach pożyczkowych

życzliwy
2019-03-19 10:58:36
Nie jestem prawnikiem i nie stać mnie na tego typu uslugi prawnicze. Wprawdzie czytam umowy, ale większości z nich znajdują się jakieś niejasne zapisy, których nie za bardzo rozumiem i nie wiem czy powinienem się ich obawiać?
2019-03-20 09:31:38
Większość firm publikuje umowy o pożyczkę na swoich stronach internetowych. Zwykle składają się z kilku lub kilkunastu stron. Teraz nie ma za bardzo na czym wprowadzić w błąd lub oszukać, bo jest przecież ustawa antylichwiarska która chroni interesy kredytobiorców. Kiedyś może rzeczywiście był z tym problem, obecnie raczej nie powinno być większego.
2019-03-20 11:31:32
Kiedyś popularną techniką podwyższania kosztów, maskowania realnego oprocentowania był podział na opłat na rozpatrzenie wniosku, maraża, prowizja i dopiero później oprocentowanie. Obecnie nie ma to większego sensu, bo RRSO musi być podawane niejako z urzędu. Kolejna sprawa, to wypowiedzenie umowy - tutaj też trzeba uważać, bo jeżeli dłużnik nie dotrzymuje zobowiązań związanych z regularnymi płatnościami, to są podstawy do wypowiedzenia umowy ze wszystkimi tego konsekwencjami.
2019-03-21 11:00:03
Proszę pamiętać, że to co znajduje się w umowach, musi być godne z obowiązującym prawem. Nie może stać w sprzeczności do niego. Kolejna sprawa, to lista ostrzeżeń, która jest dostępna na stronie KNF-u, dot. tych wszystkich podmiotów, co do których trzeba zachować szczególną ostrożność.
2019-03-22 11:30:22
W każdym mieście powiatowym jest takie stanowisko jak rzecznik konsumentów. Jest to zwylle prawnik zatrudniony na etacie, który ma za darmo pomagać konsumentom. Są jakieś wątpliwości? Drukujesz taką umowę, umawiasz sie na wizytę i możesz liczyć na jego opinię. Tyle. Właśnie sprzedałem Ci patent na to, jak możesz to sprawnie rozwiązać.
2019-03-22 14:26:13
Trudny temat, bo aby odpowiedzieć na to pytanie, musiałbym zapoznać się z umowami o pożyczkę poszczególnych firm. Mam świadomość, że te informacje są bardzo często publikowane u nich na stronach, ale jednak komu chce się za darmo poświęcać 2 dni robocze, na dokładne przestudiowanie tego wszystkiego? Bo raczej nie mi. Koledzy wyżej zaproponowali kilka opcji. Może ta z rzecznikiem praw konsumenta faktycznie by pykła
2019-03-25 08:05:20
Nie demonizowałbym umów pożyczkowych. Poszczególne paragrafy w umowach dotyczą kwestii formalnych, regulują kwestie współpracy czy zobowiązania. To co jest istotne, to dział z omówieniem finansów, zwykle w postaci tabeli opłat i prowizji. Tam jak na dłoni określone zostało, za co i kiedy dłużnikowi przyjdzie płacić (np spóźnienie się ze spłatą czy przesunięcie terminu spłaty).
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>