Na czym polegają pożyczki społecznościowe?

Daniel Kartacz
2018-03-07 12:17:56
Na czym dokładnie polegają pożyczki społecznościowe? Pytam, bo tyle się o tym mówi, a ja jeszcze nie widziałem żadnych ofert? Zastanawiam się jakby to wyglądało pod względem finansowym? No i czy to w ogóle jest bezpieczne? Czy nie byłoby żadnego przypału?
2018-03-13 07:57:16
Tak w dużym skórcie, streszczeniu - polega to na tym, że jest jakaś grupa ludzi, którzy udostępniają cześć swojego kapitału na poczet pożyczek, za pośrednictwem firmy X, która to pożycza Ygrekom. Przy czym firma X, obsługuje kwestie związane z weryfikacją, windykacją, finansową, potrącając sobie jednocześnie jakąś prowizję.
2018-04-05 12:37:13
Powiem szczerze, że brakuje mi tego sektora w Polsce. Sektora związanego z pożyczkami społecznościowymi. W której to pożyczki udziela się tylko zaufanym członkom danej społeczności. Jest więc to bezpieczne. Należy równie dbać o zdolność kredytową jak w przypadku banków. Być może wciąż nasze społeczeństwo nie jest dostatecznie zamożne? Sam nie wiem.
2018-04-05 14:19:24
Trochę się obawiam, że mogłoby dochodzić tam do nadużyc. Z pewnością znalazłyby się osoby, które wykorzystywałyby naiwność osób pożyczających pieniądze i później byłyby problemy ze spłatą. Szczytan idea, mogłaby zostać szybko spłycona i wypaczona.
2018-04-09 12:15:44
Pożyczki społecznościowe to bardzo fajny wynalazek. Możliwość z jednej strony zarobkowania dla kogoś kto posiada kapitał, z drugiej strony na zaciągnięcie pożyczki na często preferencyjnych warunkach. Dlaczego to nie funkcjonuje tak jak powinno? Wydaje mi się, że przyczyną jest kiepskie prawo, które daje zbyt duże prawa dłużnikom. Ktoś kto się uprze, aby nie spłacać - nic się takiemu komuś za bardzo nie da zrobić, zwłaszcza gdy nie ma z czego ściągnąć.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>