Których firm pożyczkowych należy się wystrzegać?

Lenczyk
2018-12-04 08:49:00
Macie jakieś informacje na temat nierzetelnych firm pożyczkowych przed którymi trzeba mieć się na baczność? Których lepiej unikać? Jak się idzie do pośrednictwa kredytowego, to tak naprawdę jak zaczynają wymieniać posczególne firmy i nazwy to mi osobiście niewiele one mówią - właszcza te niszowe. Jak ktoś ma informacje w tym zakresie, to byłbym wdzięczny.
2018-12-04 13:06:44
Naprawdę trudno jest stwierdzić jednoznacznie, które firmy kombinują i wprowadzają klienta w błąd. W sumie, klient zdaje sobie sprawę z tego jaką umowę podpisuje. Ma czas, aby się z nia zapoznać - a przynajmniej powinien mieć taki czas. Kolejna sprawa, to było już tyle afer związanych z różnego rodzaju podejrzanymi spółkami, firmami - że ludzie powinni mieć wyostrzoną czujność.
2018-12-04 14:04:50
Żadnych: trzeba po prostu czytać umowy, zapoznawać się z tabelami opłat i prowizji. A nie mieć później pretensję do całego świata.
2018-12-05 08:04:20
Umowa jest ważna, to fakt, ale moim zdaniem, trzeba się wystrzegać tych wszystkich ofert pożyczek od osób prywatnych. Nie chcę wrzucać wszystkich do jednego worka, ale obawiam się, że tam może nie być zachowanych standardów, standardów które mimo wszystko obowiązują w takich firmach pożyczkowych jak Filarum, Wonga, Vivus czy innych topowych i z ugruntowaną pozycją na rynku. Im po prostu kombinowanie, lawirowanie się nie opłaca.
2018-12-05 13:36:29
Zgadzam się co do zasady, że jak gdzieś widzisz naklejkę: na przystanku, na klatce schodowej, na skrzyżowaniach oczekując na czerwone światło czy w innych miejscach publicznych z napisem "pożyczka" oraz podanym nr telefonu. Nie dzwoń, nie wspieraj tego rodzaju form reklamy.
2018-12-06 09:31:08
Tych które są ekstremalnie drogie. Które za pożyczanie pieniedzy życzą sobie znacznie większych pieniędzy niż inne. Zdrową, prorynkową zasadą jest to, aby nie dać wpuścić się w maliny. Po to są w sumie takie porównywarki jak Chwiluj, po to są te wszystkie portale opiniami i rankingami. Aby odsiać ziarno od plew.
2018-12-06 14:17:57
Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, oferty firm pózyczkowych dosyć mocno się ucywilizowały. Kilka czarnych owiec branżowych rzeczywiście rzuciło cień na całą branżę, ale obecnie tak na dobrą sprawę, nie ma za bardzo czego się lękać z tego względu, że są przecież ustawy antylichwiarskie, są rzecznicy konsumentów, którzy stoją na straży praw konsumenta. Jeżeli w umowie jest wszystko ok, to w zasadzie nie powinno być większych obaw.
2018-12-10 14:33:26
W sumie trudny temat. Ta cała czarna propaganda rozsiewana przez niektóre osoby, na firmy udzielające szybkich pożyczek, wynika z tego, że zwykle te osoby nie czytają umów, a później sie dziwią. Kolejna sprwa, to rzeczywiście było kilka czarnych owiec, ale tzw "niewidzialna ręka rynku szybko je wyeliminowała". Smrodek jednak pozostał i rzuca to cień na całą branżę, mimo, że nie powinnno się stosować odpowiedzialności zbiorwej - to w przypadku firm póżyczkowych, się ją stosuje.
2018-12-13 13:59:52
Nie można mówić,że jakiś usług trzeba się wystrzegać a innych nie. Warunki są spisywane w zawieranej umowie. Usługa nie może być droższa cennikowo, ponad to co wynika z umowy. Ludzie nie czytają umów, nie dopytują. Podpisują w zasadzie in blanco - a później się dziwią, że np za sms z przypomniniem o przekroczeniu terminu spłaty muszą zapłacić 5 zł. Nie! To jest w umowie i tyle.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>