Kredyt na uruchomienie i rozwój działalności gospodarczej

klepacky
2019-04-23 12:54:50
W przypadku nowo uruchamianych firm, największym problemem wydają się być braki kapitałowe. Na rozwój, na zakup sprzętu, innowacyjne rozwiązania, reklamę, zatrudnianie ludzi idzie naprawdę dużo pieniędzy, a umówmy się, niewiele osób ma możliwość sfinansowania niezbędnych zakupów z innych źródeł niż źródła pożyczkowe.
2019-04-24 14:04:59
Kredyt jest jedną z opcji. Młody przedsiębiorca powinien zdawać sobie jeszcze sprawę z faktu, że ma całą paletę możliwości takich jak: możliwość skorzystania z niższego ZUS-u, postaranie się o dotację na rozpoczęcie działalnosci gospdoarczej, szereg kursów finansowanych przez powiatowe urzędy pracy. W końcu cały szereg pożyczek i form dofinansowań z budżetu FUS. Na końcu są oczywiście komercyjne kredyty i formy dofinansowania. Trzeba jednak uprzednio oszacować koszta z tym zwiazane.
2019-04-25 13:32:40
Plusem jest to, że w zasadzie to nie odczujesz tego kredytu, bo wszelkie koszta możesz odliczyć od podatku dochodowego - dopytaj księgowej, ona Ci wyjasni co jak. Minusem jest to, że przez pierwszy okres działalności w zasadzie nie masz zysków, nie masz zysków, więc nie ma podatku dochodowego. To wszystko należy dokładnie wziąć pod uwagę oraz dokładnie przeanalizować.
2019-04-26 10:21:20
Dodam, że młode firmy, przyszli przedsiębiorcy mogą liczyć na wiele przywilejów: zarówno w postaci bezzwrotnych dotacji oraz pożyczek (proponuję sprawdzić jeszcze w powiatowych urzędach pracy jak to w praktyce wygląda). W PUP-ach mają doradców, którzy powinni zaproponować jakieś rozwiązania.
2019-04-26 11:26:35
Wprawdzie porobili jakieś tam ulgi, ale gdy się temu przyjrzeć z bliska, to trochę pic na wode. Drobny się utrzyma, ale żeby rozwinąć skrzydła w pełnej skali, to się niestety nie da, bo zaraz wpada się w jakieś wysokie progi podatkowe, które uniemożliwiają normalne funkcjonowanie. System podatkowy jest moim zdaniem do całkowitej wymiany. Trzeba go napisać od zera.
2019-04-29 11:33:02
Ok, wiadomo kredytem można się wspomagać, ale tylko w takich sytuacji, gdy mamy stabilne rynki zbytu na nasze usługi czy produkty, gdy mamy jakieś listy intencyjne, z których wynika, że możliwa będzie jakaś współpraca na określonych zasadach finansowych. Zaciąganie kredytu w ciemno, bez jakiegoś planu, to kiepski pomysł.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>