Konsolidacja, refinansowanie, wydłużenie terminu spłaty - coś co obniży ratę kredytu...

Vendetta
2019-01-15 21:00:04
Znalazłem się w nie za ciekawej sytuacji... dostałem wypowiedzenie z pracy z terminem 2-tygodniowym, a mam do spłacenia dwie pożyczki, które pochłaniają mi niecałe 700 zł miesięcznie, podczas gdy nawet przyszły zasiłek dla bezrobotnych będzie wynosił coś w okolicach 900 zł, przez pierwszych 3 miesiące, później będzie to mniej. A pozostało mi ponad 14 miesięcy do spłacania. Krótko mówiąc,muszę szybko coś wymyślić aby nie wpaść w problemy finansowe. Pytanie co? Konsolidacja, refinansowanie czy jeszcze jakieś inne opcje?
2019-01-16 20:05:32
sytuacja nie do pozazdroszczenia ;/ trudno podpowiedzieć, czy coś konkretnego, bo nie znamy tak na prawdę szczegółow. jak masz coś wartościowego to sprzedaj. konsolidacja - to jedna z opcji, ale też trzeba dokładnie prześledzić ofertę, aby konsoidacja nie okazała się niewypałem. myślę, że konsulstacja z jakimś doradcą kredytowym, znającym się na rzeczy dużo by dała...
2019-01-17 08:57:55
Trudna sprawa, bo budżet Ci się nie będzie spinał, co na dłuższą metę będzie nie do utrzymania. Pożyczka konsolidacyjna mogłaby tu oczywiście pomoc. Maksymalne wydłużenie terminu spłaty + dyscyplina w wydatkowaniu tego co masz to klucz do ogarnięcia tej sytuacji. Ze znalezieniem pracy też nie powinno być większych trudności. Fakt, że pensja może nie będzie zadowalająca, ale lepsza taka niż żadna.
2019-01-24 14:39:38
Skoro doszło się do ściany, to może warto sprzedać coś wartościowego, aby było z czego pokryć bieżące zadłużenie. Samochód, może jakaś biżuteria. Utrzymywanie zasobów, ruchomości czy nieruchomości w sytuacji, w której zaraz mogą powstać wielokrotnie większe długi, jest lekką nieodpowiedzialnością, na której już wiele osób się zdążyło przejechać.
2019-01-25 14:51:24
Zawsze powtarzam, bo sam jestem nauczony doświadczeniem. Przed zaciągnięciem pożyczki, warto jest sprawdzić ile kosztuje ewentualne wydłużenie okresu spłaty. Jest to opcja dodatkowa, więc oczywistością jest, że będzie to kosztowało - pytanie ile? Warto zadbać o to, jeszcze przed podpisaniem umowy, aby warunki dotyczące wydłużenia terminu spłaty były akceptowalne. Bo wiele osób dowiaduje się w trakcje trwania umowy,że gdyby chcieli wydłużyć termin spłaty, to koszta są zaporowe, że w zasadzie nie jest to możliwe.
2019-01-28 11:26:38
Dlatego też, zanim zaciągnę jakiś kredyt czy inne zobowiązanie, zawsze sprawdzam czy jest możliwość wydłużenia terminu spłaty. To jest w moim przypadku warunek konieczny, bo jako przedsiębiorca generuję różne dochody. I często jest tak, że gdy nie pracuję to nie zarabiam, a gdy nie zarabiam, to nie mogę spłacać kredytów.
2019-02-08 09:07:04
Konsolidacja działa tak, że w wartościach bezwzględnych, dług się powiększa, bo nominalnie jest on wyższy, ale występuje drugi czynnik, równie istotny jakim jest czas. Kupujemy więcej czasu. Oznacza to w dużym skrócie, że wydłużony termin spłaty, powoduje że w wartościach względnych obciążenie spada.
2019-02-26 11:25:52
o ile spłata pożyczki przebiega szybko, sprawnie i przyjemnie, to w zasadzie nie ma co interesować się tytułowymi stwierdzeniami, gorzej jeżeli pojawiają się problemy finansowe, wówczas trzeba stać się niejako ekspertem od umiejętnego lawirowania, aby utrzymać się na powierzchni płynności finansowej.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>