Czego nie może zająć komornik?

Piskorz
2019-04-16 08:07:41
Pytanie do osób uczonych w prawie. Chodzi konkretnie o egzekucje komornicze, jak wyglądają w praktyce. Czego komornik zająć nie może? Czy są jakieś sytuacje w których komornik nie może wykonać swoich czynności?
2019-04-17 07:38:10
Niewiele jest rzeczy, których zająć nie może, aby zabezpieczyć interes wierzyciela. Zwykle nie może zajmować takich rzeczy jak sprzęt AGD, zapasy żywności, narzędzia i inne rzeczy niezbędne do wykonywania pracy zarobkowej, przedmioty potrzebne do nauki itd. Chodzi o to, że nie może zająć tych podstawowych rzeczy. Rzeczy których wartość rynkowa jest stosunkowo niska, więc nawet nie opłaca się za bardzo ich zajmować.
2019-04-17 09:26:42
Wiele zależy jeszcze od samego komornika. Są tacy, którzy zajmą konto, sprawdza czy ewentualnie coś jest jeszcze do zajęcia. Są też i tacy, którzy, którzy będą chodzić, wydeptywać ścieżki, drażyć temat i nie odpuszczą nawet na milimetr. Tych drugich jest pewnie mniej, ale z punktu widzenia wierzycieli wykonują rzetelnie swoje obowiązki.
2019-04-17 12:42:20
Powiem co komornik najchętniej zajmuje: samochody, urządzenia rolnicze i inne tego typu pojazdy przedstawiające jakąś wartość, nieruchomości, biżuterię, specjalistyczne narzędzia, które przestawiają dużą wartość rynkową, nawet pomimo tego, że są używane. Z tego co wiem, to raczej nie rozmieniają się na drobne.
2019-04-18 08:12:53
Mam wrażenie, że w naszym kraju przechodzimy od skrajności w skrajność. Z prawa które dawało zbyt wielką władzę komornikom do prawa, dającego zbyt wielką władzę dłużnikom. Bo kierunek ustawodawstwa jest taki, że raczej wytrąca się komornikom kolejne argumenty.
2019-04-18 14:10:34
Jakiś czas temu oglądałam wywiad z komornikiem, a w zasadzie Panią Komornik, która opowiadała swoje perypetie wiązane z wykonywanymi pracami. Opowiadała, że jednym z większych grzechów dłużników jest brak wspołpracy. Jeżeli dłużnik usztywnia swoje stanowisko, lawiruje, to komornik czyni podobnie. Lepiej jest rozmawiać, uzgadniać niż sie bić i trwonic energie bez większego sensu.
2019-04-23 12:12:49
Komornik musi mieć jakieś prawo manewru i nie odbierałbym mu przepisami kompetencji. Bo jeżeli komornik nie da rady ściągnąć długi, to kto to zrobi? W zasadzie w państwie prawa jest to jedynie skutecznie i legalnie działająca instytucja zajmująca się ściąganiem wierzytelności. Komornik pełni niezwykle istotną funkcje - co do tego nikt nie powinien mieć większych wątpliwości.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>