Brak spłaty zobowiązania - od razu komornik?

Bogna
2019-01-09 10:59:41
Chcę się upewnić... jest to w zasadzie pytanie w imieniu członka mojej rodziny, który zaciągnął o jeden kredyt za dużo i ma problemy ze spłatą, ale walczy aby z tego wyjść obronną ręką. Mianowicie, czy w przypadku spłaty od razu wchodzi komornik na konto, na nieruchomości? Czy potrzebny jest jednak jakiś wyrok sądu?
2019-01-10 08:11:46
Nic z tych rzeczy. Komornik nic nie może, bez wyroku komornik nic nie może. Z wyrokiem może bardzo dużo.
2019-01-10 11:19:26
Ludzie chyba nie mają pojęcia jak działa system egzekucji należności. Pytanie do kogo powinniśmy mieć pretensję? Chyba, do systemu edukacji, który kiepsko tłumaczy mechanizmy rządzące w państwie. Komornik musi mieć tytuł egzekucyjny. Taki tytuł uzyskuje się poprzez wyrok sądowy. No chyba, że jest się bankiem, który posiada BTE (czyli bankowy tytuł egzekucyjny). Jest to skrócona, pozasądowa procedura, którą wykorzystuje się, aby ściągnąć należności.
2019-01-10 13:02:06
Usługi komornika są też drogie. Patrzcie ile komornik potrąca sobie za usługi egzekucji długów. Nic zatem dziwnego, że wielu wierzycieli zgłasza się do komornika w ostateczności, gdy już wszystkie inne opcje zostaną wyczerpane. Przyczyna jest prosta, komornik ściągnie, ale swój udział musi mieć. Niestety, bez tego nie miąłby większej motywacji do wszczynania egzekucji.
2019-01-11 10:59:44
Wyrok sądowy jest potrzebny, ale w sytuacji, gdy nie ma wątpliwości kto jest dłużnikiem, że istnieje jakiś dług, sądy klepią to niemal taśmowo. Uzyskanie wyroku z nakazem zapłaty, do realizacji przez komornika jest więc niejako automatyczne.
2019-01-11 13:29:12
Ludzie mają skrzywiony obraz komornika, jako bezdusznego użędnika, który przychodzi i zabiera naszą własność. Wyobrażacie sobie świat, w którym nikt nie spłaca długów, albo robi to niewiele osób? No właśnie, długi trzeba spłacać, bo gdyby to się nie działo, to stanęlibyśmy w miejscu z rozwojem, nastąpiłby krach, wymiana handlowa przestałaby się opłacać. Nastąpiłby ogólny upadek.
2019-01-14 07:30:59
Napiszę jak to u mnie wyglądało. Była to drobna kwota, bo niezapłacony mandat za jazdę bez ważnego biletu komunikacją miejską, jeszcze za czasów studenckich. NO więc wlepilimi ten mandat, którego oczywiście nie zapłaciłem. Potem jakieś wezwanie które przychodziło na adres którego nie używałem. Po jakiś 3-4 miesiącach, nie pamiętam dokładnie, widzę, że brakuje kwoty na koncie.- w parametrach przelewu info, że kwota zajęta przez komornika. TAk jakby z automatu.
2019-01-14 08:31:06
Mam dwie pożyczki chwilówkowe - pierwsza jest w Wonga a druga w Net Credit. NIewyrabiam się z ich spłatą i dłużej tak nie pociągnę. NIe chciałbym również zaciągać pożyczki konsolidacyjnej,która jest zwykle na gorszych warunkach i dużo jest przy tym załatwiania i kombinowania. Myślałem, aby do nich napisać pismo, z uzasadnieniem (a nie jest to błachy powód) i z prośbą o wydłużenie terminu spłaty. Pytanie czy się na to zgodzą? Czy macie jakieś doświadczenie w tym obszarze?
2019-01-29 07:57:57
Zaciągałem pożyczkę, której miałem przez pewny okres problemy ze spłatą. Problemy ze spłatą wynikały z faktu utraty dochodów (straciłem pracę). I wcale nie jest tak, jak piszą tutaj niektórzy. Wielu wierzycieli, rozumie nową sytuację w której znalazł się dłużnik i są w stanie renegocjować warunki. Z tego co się dowiadywałem, do z ich punktu widzenia, komornik to ostateczność, z tego względu, że wiążą się z tym pewne większe koszta oraz czas jaki się traci (sprawa sądowa, egzekucja komornicza - to wszystko potrafi zająć trochę czasu).
2019-02-20 08:21:09
Zazwyczaj jest tak, że komornik wchodzi jako ostatni. Wierzyciele starają się tego uniknąć, bo potrafią liczyć i wiedzą, że usługi komornicze nie należą do najtańszych. Wykorzystują więc wszystkie inne legalne środki, które są zwykle tańsze. Poza tym komornik w wielu sytuacjach też ma związane ręce. Nie może ściągać długów z 500+. A wkrótce ma pojawić się prawo, które uniemożliwi ściąganie określonych długów poprzez sprzedaż nieruchomości.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>