Bezpieczne metody autoryzacji

Marek Antoniusz
2018-10-03 13:28:54
Jaka metoda autoryzacji tożsamości w przypadku pożyczek pozabankowych zaciąganych przez internet jest najbezpieczniejsza? Pytam w kontekście pierwszej pożyczki którą chcę zaciągnąć, a nie wiem tak naprawdę gdzie i jak już wybiorę, to nie chcę podawac więcej swoich danych niż to co jest absolutnie konieczne?
2018-10-04 14:33:31
Przelew bankowy to wg mnie bezpieczna dla obu stron metoda weryfikacji tożsamości. Tylko szkoda, że jest taka długa, bo zwykle odbywa się to do 1 dnia roboczego.
2018-10-05 08:21:16
W przypadku banków przyjęło się, że stosuje się niezależne źródło autoryzacji, jakim jest kod sms. W przypadku pożyczke, przyjęło się, że w celu potwierdzenia tożsamości wykorzystuje się przelew autoryzacyjny na jakąś symboliczną kwotę rzędu 2 lub 3 groszy. Można też przez kamerkę się połączyć, pokazać jakiś dokument tożsamości, ale w praktyce nie spotkałem sie z czymś takim. Ale zapewne prace trwają w tym zakresie, bo byłoby to znacznie szybsze.
2018-10-05 14:41:31
akurat zaciągałem jakiś czas temu pożyczkę chyba w Wonga lub Vivus - nie pamiętam dokładnie, bo spłatę zakończyłem kilka miesięcy temu, a te nazwy są takie podobne do siebie. ale nie ważne, chciałem nawiązać do metody autoryzacji, a ta polegała właśnie na przelewie z mojego konta, nie poamiętam, ale chyba było to kilkanaście groszy. dzięki temu, mieli pewność, że to co napisałem w formularzu jest prawdziwe.
2018-10-08 12:37:00
Względnie bezpieczną, względnie bo i od tej reguły zdarzają się wyjątki, metodą autoryzacji jest wysłanie umowy za pośrdnictwem kuriera. Kurier powinien sprawdzić poprawność danych z dowodem osobistym. No i właśnie tutaj jest pewien problem, bo kurierzy umówmy się, sprawdzają to wyrywkowo, ni przykładają się, i często nie weryfikują poprawności danych - pomimo, że mają taki obowiązek nałożony przez pracodawcę.
2018-10-08 14:13:54
Uważajcie, z tą metodą autoryzacji za pośrednictwem SMS-a, bo teraz przestępcy wyrabiają nowe karty sim - oczywiście podając się za nas. Na tej podstawie, istnieje możliwość dokonywania transakcji w naszym imieniu. Dlatego też, gdy na jakiś dłuższy czas stracicie dostęp do swojego telefonu i nie będzie on wynikał z faktur braku zasięgu, to proponuję aby dowiedzieć się u operatora o co kaman, bo może jesteście ofiarami ataku na konto bankowe.
2018-10-09 08:21:12
W przypadku profilu zaufanego, trzeba udać się do urzędu, aby zweryfikowali daną osobę i udostępnili dane do zalogowania. Podobnie działa to w przypadku ZUS oraz NFZ (dostępu do historii leczenia i korzystania z NFZ-u). A z tą kartą SIM, to rzeczywiście proponuję uważać, bo sporo osób się już na to nacięło. Podobnie jak instalowanie aplikacji na smartfona niewiadomego pochodzenia, które mogą przechwytywać dane bankowe - to również jest ryzykowna opcja.
2018-10-09 11:48:49
Kiedyś w Google była taka metoda autoryzacji, że ja podawałem im swój nr konta, a oni przelewali określoną kwotę pieniędzy np 89 groszy, i w formularzu musiałem wpisać, jaka to była kwota. W ten sposób wiadomo było, że to ja jestem właścicielem konta,a nie ktoś inny. Raczej nie istniała możliwość, aby strzelić, prawdopodobieństwo jest zbyt małe.
2018-10-11 09:33:44
Wydaje mi się, że to jest największy problem w korzystaniu z róznych operacji finansowych drogą internetową - kwestia weryfikacji tożsamości. Bo ktoś kto ma złe zamiary zawsze może znaleźć jakiegoś słupa, na którego zaciągnie pożyczki, pozakłada konta, dokona wyłudzeń oraz ulotni się do jakiegoś kraju w którym znalezienie takiej osoby będzie graniczyło z cudem.
2018-10-12 09:51:48
Po zweryfikowaniu tożsamości, chyba sms-y są jedną z efektywniejszych metod autoryzacji. Poza tym w sms-sie autoryzacyjnym jest często informacja, czego autoryzacja dotyczy? Czyli tytuł autoryzacji - dzięki temu wiemy, że autoryzujemy przelew na kwotę 15 zł, a nie np pożyczkę na kwotę 8 tys zł, którą ktoś chce za nas zaciągnąć... TA metoda z dorabianiem duplikatów kart SIM, rzeczywiście jest spotykana. Trzeba na nią uważać.
2018-10-12 14:09:28
Nie ma 100% pewnych metod autoryzacji... zawsze istnieje ten mały czynnik ryzyka. Niestety, ale tak to właśnie wygląda. I wiecie co jest tym czynnikiem ryzyka - człowiek. W każdym systemie bezpieczeństwa to człowiek jest najsłabszym ogniwiem... Jest to prawda znana i stara jak świat. Czy można coś z tym zrobić? W wielu przypadkach tak, ale w świecie finansów i autoryzacji różnych operacji - niestety nie.
2018-10-15 08:59:59
Pamięta, jak jeszcze kilka lat temu niektóre banki wysyłały tzw karty kodów jednorazowych. Wystarczyło wejść w jej posiadanie, aby móc wykonywać dowolne operacje na koncie danego użytkownika. Chyba nawet było kilka spektakularnych wyłudzeń. Co ciekawe takie karty kodów jednorazowych były wysyłane zwykłymi listami - nawet nie były to listy polecone. Podobnie jak tokeny, które też działały w pewien algorytmiczny sposób, który można było przewidzieć.
Dodaj odpowiedź
Opis:
Podpis:
Email:
Dodaj nową odpowiedź
<<
<
Strona 1 z 1
>>
>